Poznań: Znaleźli laptopa. Oddali go policjantom

  Poznań: Znaleźli laptopa. Oddali go policjantom

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Są jeszcze uczciwi ludzie! Młodzi mężczyźni zanieśli policjantom laptopa, którego znaleźli na ławce na skwerze. Roztargniona właścicielka dopiero od mundurowych dowiedziała się, że zapomniała zabrać ze sobą komputer. Do czasu rozmowy była przekonana, że ma go przy sobie.
  W czwartkowy wieczór uczniowie wieczorowego liceum (18 i 19 lat) przechodzili w pobliżu skrzyżowania ulic Bukowskiej, Szylinga i Kraszewskiego. - Zauważyliśmy, że na ławce, na skwerze przy skrzyżowaniu leży torba - mówi Krzysztof Madajczak. - Sprawdziliśmy, czy coś jest w środku. Był tam między innymi laptop.

  Panowie nie zastanawiali się ani minuty. Od razu postanowili zanieść torbę ze sprzętem na policję.
  Daleko nie mieli - tuż obok skwerku mieści się przecież nowa siedziba Komendy Miejskiej w Poznaniu. - Poszliśmy tam. Gdy na dyżurce powiedzieliśmy, w jakiej sprawie, od razu zrobiło się zamieszanie - śmieje się Krzysztof Madajczak. - Funkcjonariusze byli zdziwieni, gdy usłyszeli, z jaką sprawą przyszliśmy.

  Policjanci dokładnie przeszukali torbę. Okazało się, ze oprócz laptopa, są w niej dokumenty.
  - Pozwoliły one funkcjonariuszom zidentyfikować właściciela sprzętu - mówi Romuald Piecuch z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. - Okazało się, że laptop należy do studentki z Poznania. Gdy się z nią skontaktowano, nie zdawała sobie nawet sprawy z tego, że nie ma go już ze sobą.
  Kobieta szybko zjawiła się w komendzie, skąd odebrała cenną zgubę. - Na pewno na długo zapamięta, że dzięki uczciwości chłopaków uniknęła nie tylko straty materialnej, ale również utraty, być może ważnych danych znajdujących się w pamięci komputera - komentuje Romuald Piecuch.

  - To nic takiego! - mówią natomiast uczciwi znalazcy.
  - Myślę, że każdy by tak postąpił - twierdzi Krzysztof Madajczak. Oburza się, gdy mówimy, że dla innych mógłby być wzorem do naśladowania. - To normalna sytuacja, nie wyobrażam sobie, żeby tego laptopa zabrać, czy zostawić na tej ławce - dodaje.

  Są pieniądze
  Pieniądze, które zgubiono w centrum handlowym na Nowym Mieście, od 2 listopada są w komisariacie. W sprawie odbioru właściciel powinien przyjść do jednostki przy ulicy Polanka 24, w godz. 7.30-15.30 (może spodziewać się pytań, dzięki którym policjanci upewnią się, że oddają gotówkę właściwej osobie).

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo