Poznań: Kibice skaczą, bloki się trzęsą... niegroźnie. Film

  Poznań: Kibice skaczą, bloki się trzęsą... niegroźnie. Film

  Maciej Roik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  - Drgania zarejestrowane podczas meczu Lecha z Manchesterem City nie przekroczyły dopuszczalnych parametrów wstrząsów - wynika z badań sejsmicznych, które przeprowadzono w budynkach przy ulicy Olszynka i Wolska na poznańskim Grunwaldzie.
  Jerzy Strenal na zlecenie PINB przeprowadził badania sejsmiczne w dwóch blokach na poznańskim Grunwaldzie

  Jerzy Strenal na zlecenie PINB przeprowadził badania sejsmiczne w dwóch blokach na poznańskim Grunwaldzie ©W. Wylegalski

  Równocześnie pewne jest, że nie będzie odszkodowań, a bloki nie muszą być zabezpieczone w dodatkowy sposób. Mimo to inspektorzy nadzoru budowlanego chcą zwrócić się do spółdzielni mieszkaniowej, by częściej niż zwykle przyglądała się jaki jest stan techniczny budynków.

  Zobacz w serwisie Głos.Tv

  - Choć udało się ustalić, że nie ma zagrożenia dla mieszkańców, będziemy w kontakcie ze spółdzielnią mieszkaniową, która ma nas na bieżąco informować o wszystkich niepokojących znakach - podkreśla Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania.

  Problem wpadających w drgania bloków, po raz pierwszy pojawił się 30 września, gdy Lech podejmował przy Bułgarskiej FC Salzburg.
  To wówczas do straży pożarnej, policji i nadzoru budowlanego dotarły niepokojące sygnały od mieszkańców dwóch budynków. Kilka dni później zapadła decyzja o konieczności przeprowadzenia badań sejsmicznych.

  Bloki są bezpieczne. Potwierdziło się jednak również to, o czym mieszkańcy informowali od początku. Budynki trzęsą się przez doping fanów Kolejorza. I to wcale nie w czasie gdy padają gole.

  Jak wynika z badań, wstrząsy oscylowały na poziomie od 0,6 do nawet 58 procent wartości dopuszczalnych normą.

  Więcej w sobotnim wydaniu "Głosu Wielkopolskiego"

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo