Recitale: Wunder aż trzy razy tego weekendu. Film

  Recitale: Wunder aż trzy razy tego weekendu. Film

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Ingolf Wunder

  Ingolf Wunder ©Archiwum artysty

  Aż trzykrotnie będą mieli poznańscy melomani tego weekendu okazję do usłyszenia współzdobywcy II nagrody na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina Ingolfa Wundera.
  Ingolf Wunder

  Ingolf Wunder ©Archiwum artysty

  Zobacz film z koncertu

  Za każdym razem wykona on Koncert fortepianowy e-moll Chopina. Będą to jednak wykonania bardzo się od siebie różniące. W sobotę bowiem podczas koncertów "Chopin po królewsku" towarzyszyć mu będzie cieszący się sporą popularnością w wielu krajach Europy Royal String Quartet. Koncerty te przeznaczone są wprawdzie dla Pro Sinfoniki, ale są powszechnie dostępne.

  Nazajutrz znakomity pianista zagra z Orkiestrą Kameralną Amadeus. Dyrygować będzie Anna Mróz. W programie również Wariacje na temat Girolamo Frescobaldiego Aleksandra Tansmana i Wariacje i fuga F-dur na kwartet smyczkowy Ignacego Jana Paderewskiego. Dodajmy, że Ingolf Wunder jest również laureatem nagrody publiczności i nagród specjalnych za najlepsze wykonanie koncertu i poloneza fantazji.

  Co ciekawe, muzyczna przygoda Ingolfa Wundera rozpoczęła się od... skrzypiec. Grał na nich już mając 4 lata, a jego pierwszy publiczny koncert dał, mając lat 8. Dopiero gdy miał lat 14, za namową swego nauczyciela zamienił skrzypce na fortepian. Jeszcze w tym samym roku zadebiutował w wiedeńskim Konzerthausie, a sukces tam odniesiony sprawił, że fortepian zastąpił skrzypce na stałe.

  Ingolf Wunder i Royal String QUARTET
  Aula UAM (ul. Wieniawskiego 1)
  sobota 20.11, godzina 11 i 14
  wejściówki 10 zł

  Ingolf Wunder i ORKIESTRA AMADEUS
  Aula UAM (ul. Wieniawskiego 1)
  niedziela 21.11.godzina 18
  bilety: 30-40 zł

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo