Poznań: W poniedziałek tramwaje wracają na Zawady

  Poznań: W poniedziałek tramwaje wracają na Zawady

  Elżbieta Sobańska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Niedawno otwarto trasę Nowe Zawady dla aut, a od poniedziałku jeździć będą tramwaje 1 i 7. - Najpierw trzeba było rozwiązać kwestię oświetlenia na pętli tramwajowej, tak aby zapewnić bezpieczeństwo - mówi Rafał Kupś, zastępca dyrektora ZTM. - Oświetlenie jest od środy.
  W czwartek symbolicznie, bez pompy otwarto trasę. Udział wzięli zastępca prezydenta Poznania Mirosław Kruszyński, przedstawiciele ZTM, ZDM oraz Aquanetu, bo wraz z nową drogą powstała na tym odcinku część prawobrzeżnego kolektora II.

  - Dzięki temu odblokowane zostaną tereny po południowej stronie Poznania dla przyszłych inwestorów, gdyż spełnione są warunki infrastruktury technicznej - tłumaczy Kruszyński.


  Nowe Zawady to nie tylko dogodna droga z pięcioma pasami ruchu przy skrzyżowaniach. - To też olbrzymie zbiorniki retencyjne, które zapewnią odwodnienie trasy i oczyszczą wodę, zanim ta spłynie do Warty - tłumaczy Kazimierz Skałecki, zastępca dyrektora ZDM. - To także nowe torowisko z trakcją i zmodernizowana pętla tramwajowa tak, aby ułatwić prace w momencie budowy odcinka I ramy komunikacyjnej. Niestety, przy braku funduszy, I rama, która odciążyłaby m. in. ulice: Garbary, Estkowskiego czy Solną to odległe plany.

  Prace na Nowych Zawadach potrwają do końca listopada.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo