Wielkopolska: Nowoczesne alkomaty i narkotestery dla policji

  Wielkopolska: Nowoczesne alkomaty i narkotestery dla policji

  SAGA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Elektroniczne narkotesty oraz nowoczesne alkomaty zyskali wielkopolscy policjanci. Po piętnaście takich urządzeń kupił dla nich (za 600 tys. złotych) Urząd Marszałkowski. - Fajne! - tak mówią o nich mundurowi, którzy będą je wykorzystywać podczas służby na ulicy.
  Alkomat jest wielkości słuchawki od telefonu stacjonarnego. - Wystarczy włożyć go przez okno do auta - tłumaczy Stanisław Małecki, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego wielkopolskiej policji. - Urządzenie zasysa powietrze, bada, czy są w nim opary alkoholu. Jeśli tak, nakładamy na urządzenie ustnik i sprawdzamy, czy alkohol spożywał kierowca, a jeśli tak, jakie jest stężenie w wydychanym powietrzu - prezentuje urządzenie.

  Mundurowi cieszą się także z nowoczesnych narkotestów. Próbkę śliny na waciku wkłada się do kasetki, a kasetkę do urządzenia, które przeprowadza analizę i ujawnia, czy w próbce jest marihuana, amfetamina, kokaina, opiaty itp.

  - Ten sprzęt pozwalana zbadanie w krótkim czasie sporej liczby kierowców - mówi Zbigniew Rogala, szef wielkopolskiej drogówki.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo