Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Tenis: złoto dla Godlewskiego, srebro dla Kawy

Maciej Łosiak
Poznańscy medaliści halowych mistrzostw Polski: Katarzyna Kawa (AZS) i Robert Godlewski (Grunwald ) Fot. Hubert Gąsiorek
Siedem razy na podium halowych mistrzostw Polski seniorów w tenisie stawali reprezentanci klubów z Poznania: Grunwaldu i AZS-u.

Robert Godlewski (WKS Grunwald) zdobył złoto, a Katarzyna Kawa (AZS) srebro w rywalizacji w grze pojedynczej podczas halowych mistrzostw Polski, które rozegrane zostały w Bydgoszczy.

- Liczyłem na dobry występ, ale wygrana w finale to mój duży sukces - mówi Robert Godlewski, który do turnieju głównego przebijał się z eliminacji, a w decydującym o mistrzostwie spotkaniu pokonał Wojciecha Lutkowskiego z Warszawy 6:3, 4:6, 6:3. Dla 29-letniego tenisisty Grunwaldu to pierwszy złoty medal MP seniorów. Wcześniej, w latach 2005 i 2009 stawał na drugim stopniu podium. - Byłem również złotym medalistą młodzieżowych mistrzostw kraju do lat 21 i w kategorii młodzików do lat 14 - dodaje Robert Godlewski.

Jak podkreśla Jacek Muzolf, wiceprezes Polskiego Związku Tenisowego, doświadczony zawodnik jakim jest Robert Godlewski, pokazał młodszych graczom klasę mistrza.

W finale gry pojedynczej kobiet wystąpiła Katarzyna Kawa. Reprezentantka AZS-u Poznań przegrała z Magdaleną Fręch (ŁKT Łódź) 4:6, 3:6. W pojedynku półfinałowym Kawa zmierzyła się z klubową koleżanką Sylwią Zagórską, którą pokonała w dwóch setach.

Tenisiści ze stolicy Wielkopolski zdobywali także medale w grze podwójnej. W finale debla mężczyzn Kamil Gajewski (SKT Sopot) i Piotr Łomacki (KS Warszawianka) wygrali z parą Louis Dończyk (WKS Grunwald Poznań) i Patryk Janik (KS Górnik Bytom) 4:6, 7:6 (6), 10:4.

Brązowe krążki krajowego czempionatu wywalczyli również: Katarzyna Kawa grając w parze z Barbarą Sobaszkiewicz (obie AZS Poznań), Karol Drzewiecki i Michał Nispoń (obaj WKS Grunwald) oraz Julia Przybylska (AZS), która wystąpiła wspólnie z Agatą Bieńkowską (WTT Wejherowo).

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? ZNASZ INTERESUJĄCĄ HISTORIĘ? MASZ ORYGINALNE ZDJĘCIA?
NAPISZ DO NAS NA ADRES [email protected]!