Duszniki: Wójt zakazuje zebrań przedwyborczych

  Duszniki: Wójt zakazuje zebrań przedwyborczych

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wójt gminy Duszniki zakazał udostępniania świetlic wiejskich i remiz na spotkania przedwyborcze.
  - Zwrócono się do mnie z prośbą o umożliwienie spotkania przedwyborczego. Ustaliłem terminy z komitetami, ale otrzymałem pismo podpisane przez wójta, zabraniające udostępniania lokali - wyjaśnia Ryszard Pacholak, sołtys wsi Sękowo.

  Co zawierało pismo? "Informuję, że nie udostępniamy świetlicy wiejskiej, remizy na spotkania wyborcze. Ośrodki użyteczności publicznej nie powinny być wykorzystywane w kampanii wyborczej, bowiem mają służyć na co dzień społeczności lokalnej, a nie stanowić miejsca wyborczej agitacji. Kandydaci we własnym zakresie prowadzą kampanię wyborczą, a mieszkańcy lepiej wiedzą, kogo wybrać."

  Niektórzy kandydaci odwiedzają więc wyborców w ich domach, by zaprezentować swój program.
  - Moglibyśmy zrobić spotkanie na przystanku lub w kaplicy cmentarnej, bo na wsi nie ma za wielu możliwości, ale takie zebrania powinny mieć odpowiednią rangę - mówi Hanna Szumińska, pełnomocnik KWWW Rozwój-Przyszłość. Odwołane zostało też spotkanie organizowane przez Fundację Batorego. Mieli w nim uczestniczyć wszyscy kandydujący w gminie Duszniki w wyborach.

  Według wójta Adama Woropaja pismo zostało źle zinterpretowane. - Intencją pisma było to, by wszyscy kandydaci mogli się spotkać razem i przedstawić mieszkańcom swoje programy - wyjaśnia wójt. - Nie było moim zamiarem zamykanie świetlic przed kandydatami. Jeśli komitety wystąpią o udostępnienie sal, otrzymają zgodę - dodaje.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo