Konsekwencja czy bezduszność?

  Konsekwencja czy bezduszność?

  Katarzyna Kamińska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Konsekwencja czy bezduszność?
  "Nakłamały doktory" słyszałam, gdy usiłowałam dociec, jak to się stało, że ponad 15 proc. ofert złożonych przez stomatologów zostało przez NFZ odrzuconych. Nieładnie z ich strony, myślałam, wiercąc dalej dziurę w brzuchu. I im dalej wierciłam, tym mniej rozumiałam.
  Konsekwencja czy bezduszność?
  Bo ze słów dentystów - i to nie tylko tych, których oferta została odrzucona - wynikało, że nieprawdziwe dane w ofertach pojawić się mogły łatwo. Wystarczyło w dwóch częściach oferty napisać, że jest się specjalistą. A może zupełnie odwrotnie... Zawiłość dokumentu i przepisów przyprawiła mnie bowiem o zawrót głowy i ból zębów. Oczywiście zdarzały się i takie kwiatki, jak wpisywanie nieistniejących urządzeń do oferty konkursowej.

  Większość stomatologów zarzekała się, że błąd nie wynikał ze złej woli. Niektórzy lekarze, potraktowani jak oszuści, nie zamierzają nic w swojej sprawie robić. W najbliższej okolicy nie mają bowiem konkurencji, a pacjenci leczeni być muszą. NFZ zmuszony więc będzie powtórzyć konkurs, do którego przystąpią. Dokumenty wypełnią już jednak tak, by nie było się do czego przyczepić. Inni zwolnią pielęgniarki i zaczną przyjmować prywatnie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jednak bezduszność

  QAZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 26 / 13

  bo urzędnicy NFZ, użyję tego nieśmiertelnego zwrotu, "się wyżywią" więc nie muszą pracować- bo ich praca polegać powinna na zapewnieniu nam ( czyli płatnikom) opieki zdrowotnej na odpowiednio...rozwiń całość

  bo urzędnicy NFZ, użyję tego nieśmiertelnego zwrotu, "się wyżywią" więc nie muszą pracować- bo ich praca polegać powinna na zapewnieniu nam ( czyli płatnikom) opieki zdrowotnej na odpowiednio mozliwym wysokim pozionie. A co oni robia????
  Jakis czas temu zlapano na tym, ze zjamowali sie sciąganiem pornografim z netu! zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo