Menu Region

Ile wolnych dni zostało do końca roku szkolnego? Sprawdź i...

Ile wolnych dni zostało do końca roku szkolnego? Sprawdź i odliczaj!

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Katarzyna Dobroń

Prześlij Drukuj
Uczniowie z Wielkopolski wrócili już do szkoły. Przed nimi jeszcze 129 dni do zakończenia roku szkolnego, z czego 86 dni spędzą w szkolnych ławkach. Poza weekendami, czeka ich 6 wolnych dni z okazji przerwy wiosennej (od 17 do 22 kwietnia), 4 wolne dni w ramach weekendu majowego (od 1 do 4 maja) oraz Boże Ciało (19 czerwca). Są jednak takie dni, które chociaż nie zwalniają młodzieży z zajęć, to mogą umilić czas spędzony w szkole.
Już 27 lutego warto przekonać nauczycieli, aby zrezygnowali z kartkówki przynosząc im pączka z okazji tłustego czwartku. Taka taktyka nie sprawdzi się jednak z okazji Dnia Kobiet, bo w tym roku 8 marca wypada w sobotę. Chociaż dzień chłopca wypada 30 września to Dzień Mężczyzny (10 marca) jest równie dobrą okazją, aby przynieść prezent dla męskiej części ciała pedagogicznego.

Astronomiczny początek wiosny to dzień, w którym wagarowicze chętniej topią marzannę niż rozwiązują zadania.
Nauczycieli nie ucieszy więc wiadomość, że 21 marca wypada w piątek. Natomiast młodzi artyści będą mieli swoje 5 minut na szkolnej scenie 27 marca. Tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. W sobotę 29 marca przestawiamy czas na letni, a weekend skróci się o godzinę. W następny wtorek obchodzić będziemy święto wszystkich dowcipnisiów - prima aprilis. Od 23 do 25 kwietnia poważniej zrobi się dla uczniów klas trzecich gimnazjum, którzy będą musieli napisać końcowe testy.

- W tym czasie pozostali uczniowie nie mają w ogóle lekcji lub przychodzą na zajęcia sportowe, biblioteczne albo związane z pracą kółek - wyjaśnia Marek Korbanek, dyrektor Zespołu Szkół nr 7 w Poznaniu.
Piątego maja rozpoczynają się natomiast matury.

- Przez pierwsze trzy dni, kiedy odbywają się egzaminy obowiązkowe, musimy zapewnić maturzystom idealną ciszę, więc reszta klas jest zwolniona z zajęć - mówi Lechosław Rybka, dyrektor XX LO w Poznaniu.

Jednak na odwołanie klasówki z okazji Dnia Dziecka uczniowie nie powinni w tym roku liczyć. Ich święto wypada w niedzielę. Zrekompensować to sobie mogą w poniedziałek 3 czerwca, przypominając nauczycielom o Dniu Dobrej Oceny. Tuż przed wystawieniem ocen wolny będzie jeszcze czwartek 19 czerwca ze względu na Boże Ciało, a już 27 czerwca rozpoczną się upragnione wakacje.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się