Masz dwa grosze? Zagłosuj, proszę!

  Masz dwa grosze? Zagłosuj, proszę!

  Beata Marcińczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Masz dwa grosze? Zagłosuj, proszę!
  Burza w szklance wody - tak skomentowała nasze zainteresowanie kampanią swej partyjnej koleżanki Joanny Daleckiej Magdalena Nyćkowiak-Filusz. Co ciekawe, przewodnicząca Platformy w Luboniu zarówno teraz, jak i cztery lata temu,sama w kampanii wykorzystuje porcjowane saszetki z kawą.
  Masz dwa grosze? Zagłosuj, proszę!

  Być może szukamy dziury w całym. Dwa grosze, które Dalecka dołączała do ulotek, to rzeczywiście niewiele. Nic się za nie kupić nie da. Nawet gdybyśmy zebrali wszystkie dwugroszówki pani Joanny - wyszłoby tego 20 złotych. W kampanii wyborczej nie takie z rąk do rąk przepływają dobra i prezenty. Ot, taki plastikowy długopis to już złotówka, brelok - 60 groszy. To dopiero majątek!

  I być może sprawy by nie było, gdyby kandydatka na radną użyła takiego gadżetu.
  Bo to powszechne. Tu wagę ma pieniądz, który jeszcze jest w obrocie - jego symbolizm. Może trzeba było sprawę lepiej przemyśleć i zamówić w mennicy (choćby w sąsiedniej Mosinie) monetę okazjonalną? Koszty byłyby większe, ale bez "burzy".

  Z drugiej strony, wyraźnie widać, że w ordynacji wyborczej jest dziura. Cóż może oznaczać "wartość gadżetu reklamowego"? Jedne firmy jako gadżety rozdają kalendarze, inne pendrive’y. Każdy droższy niż 2 grosze. Gdzie więc granica? Organy ścigania mogą kandydatkę ścigać. Sęk w tym, że szkodliwość czynu jest równie niska, jak wklejony w jej ulotkę nominał.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pierdoły

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 16

  Panie Beato, pierdoły jak tego przysłowiowego z Gądek. Poruta i tyle. Ale i tak Panią pozdrawiam .

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo