Powiat grodziski: Radny przyznał się do współpracy z SB

  Powiat grodziski: Radny przyznał się do współpracy z SB

  Katarzyna Warszta

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Kandydat na radnego do rady powiatu grodziskiego i radny dwóch poprzednich kadencji Ludwik Pluta, przyznał się w oświadczeniu, że był współpracownikiem Służby Bezpieczństwa PRL. Ta informacja została upubliczniona we wszystkich obwieszczeniach wyborczych, które zawisły w gablotach, na przykład w Grodzisku Wlkp.
  Co oznacza ten wpis? - Trzydzieści lat temu miałem obowiązkowe kontakty z kontrwywiadem, jako oficer zawodowy w Korpusie Bezpieczeństwa Węwnętrznego - tłumaczy Ludwik Pluta. - Nie donosiłem na nikogo i nie pisałem raportów, bo nie było takiej potrzeby. Nie pamiętam nawet, jaki mi kryptonim nadano. Mam czyste sumienie - zapewnia.

  Ludwik Pluta twierdzi, że wszyscy o tym fakcie wiedzą, bo nigdy przez całe osiem lat, kiedy był radnym powiatowym nie ukrywał tego.

  Okazuje się jednak, że nie wszyscy wiedzieli. L. Pluta startuje ponownie w najbliższych wyborach z KWW "Centrum", w skład którego w większości wchodzą nauczyciele, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół Ponad-gimanzajalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp.

  Pierwsza na liście wyborczej KWW "Centrum", nauczycielka przedmiotów zawodowych, Małgorzata Piaskow-ska nie wiedziała o oświadczeniu Ludwika Pluty, jednak według niej nie ma to już teraz znaczenia, bo takie kiedyś były czasy, że każdy, kto był na jakimś stanowisku gdzieś był wpisany. - Przyznam, że nawet nie interesowałam się tym, jakie kto złożył oświadczenia w sprawie współpracy ze służbami bezpieczeństwa - powiedziała nam. - Ludwika Plutę znam jako dobrego człowieka i nauczyciela i to jest obecnie dla mnie najważniejsze.

  Podobne zdanie ma inna kandydatka z tej listy polonistka Bożena Klapa, która na pytanie, czy wiedziała, że lider komitetu zamieścił taki wpis odpowiedziała: - Pan Pluta nie jest liderem naszego komitetu. Dla mnie liczy się teraźniejszość, widzę, co robi teraz. Jest jedną z osób, które w szkole ujmują się zawsze za najuboższymi uczniami - podkreśla i dodaje, że startuje, aby coś zrobić dla swojego środowiska, a nie politykować.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo