Debata prezydencka: Samorząd nie do Poznania

  Debata prezydencka: Samorząd nie do Poznania

  Mateusz Pilarczyk

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Pod takim hasłem na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM odbyła się dzisiaj debata prezydencka. W uniwersyteckich murach udało się zebrać całą szóstkę pretendentów do fotela prezydenta miasta.
  Debata zaczęła się od filmików prezentujących kandydatów, z których można się było dowiedzieć, że Tadeusz Dziuba z PiS lubi spacery górskie, a Jacek Jaśkowiak z My. Poznaniacy bierze udział w maratonach narciarskich. Gorzej było, kiedy kandydaci mieli zaprezentować program wyborczy.

  - Urodziłem się w Gorzowie Wielkopolskim i jestem poznaniakiem z wyboru - zaczął Jacek Bachalski, kandydat SLD.
  - Zarządzanie miastem wymaga doświadczenia - tłumaczył Bachalski nawiązując do prowadzonej przez siebie szkoły językowej. Jednakże przez trzy minuty kandydat SLD nie był w stanie jasno wypunktować swojej oferty wyborczej. W drugiej części debaty pytania zadawali eksperci. W dziedzinie infrastruktury prof. Jerzy Babiak chciał poznać plany kandydatów związane z lotniskiem Ławica, a także wizje zagospodarowania koryta Warty.

  - Warta nie została do tej pory zagospodarowana, gdyż jej poziom waha się od 1,5 m do 6 głębokości . Wszystko musimy budować za wałami - twierdzi prezydent Ryszard Grobelny. W podobnym tonie wypowiadał się Grzegorz Ganowicz z PO. Z kolei Jacek Jaśkowiak z My. Poznaniacy stwierdził, że takie inwestycje są kwestią wyboru: Czy wydać 700 mln na stadion, czy zagospodarowanie Warty.

  - Kandydaci w najistotniejszych sprawach są zgodni. Wszystkim zależy na rozwoju Poznania. Rywalizacja między nimi sprowadza się do hasła: ja zrobię to lepiej, może szybciej - trafnie podsumował rywalizację o fotel prezydenta dziekan wydziału prof. Tadeusz Wallas.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kandydat

  Jacek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  u Grobelnego to kandydaci wierszem gadają = znalazłem na blogu
  http://i-dudziak.blog.onet.pl/Przedstawie-sie,2,ID416607710,n

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia

  widz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  mozna sie bylo wysilic na bardziej obszerny artykul, bo debata byla dosc zywa w porownaniu do innych, wczesniejszych debat...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo