Wojciech Jankowiak zwyciężył w plebiscycie "Jak oni...

  Wojciech Jankowiak zwyciężył w plebiscycie "Jak oni rządzili?"

  Paulina Jęczmionka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Plebiscyt "Jak oni rządzili?" dobiegł końca. Przez pięć tygodni czytelnicy "Głosu Wielkopolskiego" i portalu naszemiasto.pl oceniali dotychczasową działalność wielkopolskich władz. Łącznie oddano ponad 17 tysięcy głosów. Zwycięzcą okazał się Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego. Otrzymał on w sumie 886 punktów.
  Wojciech Jankowiak zdobył 886 punktów i wygrał plebiscyt

  Wojciech Jankowiak zdobył 886 punktów i wygrał plebiscyt ©Janusz Romaniszyn

  Walka o zwycięstwo w plebiscycie trwała do ostatniego dnia. W ciągu pięciu tygodni pozycja lidera zmieniała się kilkanaście razy. Najczęściej zajmował ją Andrzej Strażyński, wójt Dopiewa i Zofia Springer, burmistrz Mosiny. Jednak w ostatnich dniach głównymi kandydatami do zwycięstwa stali się: Jan Grabkowski, starosta poznański i wicemarszałek Wojciech Jankowiak. I to ten ostatni, rzutem na taśmę, zwyciężył.

  - Pierwsze miejsce przy tak dużej rywalizacji daje ogromną satysfakcję - przyznaje Wojciech Jankowiak. - 971 pozytywnych głosów to naprawdę dużo, ale przyznam, że martwi mnie 91 ocen negatywnych. Muszę się zastanowić, co przez ostatnie cztery lata zrobiłem źle.
  I na pewno będę dążył do poprawy. A swoje zwycięstwo traktuję jako potwierdzenie, że władze muszą być otwarte na społeczeństwo. Chodzi o to, by często z ludźmi rozmawiać, wszystkich traktować na równi, do każdego problemu podchodzić poważnie. Mam nadzieję, że wynik plebiscytu przełoży się w niedzielę na wynik w wyborach - dodaje wicemarszałek.

  Wojciech Jankowiak, polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego, pełni funkcję wicemarszałka województwa wielkopolskiego od 2007 roku. Zajął to stanowisko po wyborach parlamentarnych, w których dotychczasowy wicemarszałek - Józef Racki - został wybrany do Sejmu. Wcześniej, od 2001 r. do 2003 r., Jankowiak był wicewojewodą. Później przez trzy lata pełnił funkcję dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim.

  Drugie miejsce w plebiscycie "Jak oni rządzili?" zajął Jan Grabkowski, starosta poznański od 2002 roku. Wcześniej, od 1998 r. pełnił obowiązki wicestarosty. W naszym rankingu Grabkowski zdobył łącznie 805 punktów. Otrzymał 844 głosy na tak i 39 ocen negatywnych. Z kolei trzecią pozycję zajął Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego. Funkcję tę pełni od 2005 roku. Wcześniej był m.in. sekretarzem gminy Suchy Las i pełnomocnikiem wojewody. Od 1998 r. zasiadał w radzie powiatu, a od 2002 r. był także wicestarostą. W ciągu pięciu tygodni zdobył w plebiscycie 721 punktów.

  Jednak prawdziwym rekordzistą okazał się Andrzej Strażyński, wójt Dopiewa. Łącznie otrzymał on aż 6182 głosy. Po zestawieniu ocen pozytywnych (3426) i negatywnych (2756), Strażyński uzyskał 670 punktów i zajął czwarte miejsce w plebiscycie. Jego konkursowa rywalka - Zofia Springer - ostatecznie, z 536 punktami, zajęła piąte miejsce.

  Najwyżej oceniona dziesiątka:
  Wojciech Jankowiak 886 pkt.
  Jan Grabkowski 805
  Marek Woźniak 727
  Andrzej Strażyński 683
  Zofia Springer 536
  Arkadiusz Błochowiak 375
  Adam Woropaj 242
  Michał Chojara 188
  Leszek Wojtasiak 182
  Stanisław Martuzalski 164
  1 »

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zły wojt Czerwonaka

  Gosc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 22

  Wójt Poznanski za służył na tak niską ocenę nie zajmuje się Gminą dostatecznie w Głowie ma tylko sukcesy a tak na prawdę spotka go porażka !1

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Duszniki Wielkopolskie i nowy wójt - Pani Dorota Tułodziecka

  Duszniczanin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 26

  Wszyscy rozsądni stawiają na Panią Dorotę Tułodziecką-Adams. Przy okazji dziękują za ostatnie dwadzieścia lat urzędowania p. Woropaja i pozdrawiają. Dzięki działalności p. Woropaja Pani Dorota...rozwiń całość

  Wszyscy rozsądni stawiają na Panią Dorotę Tułodziecką-Adams. Przy okazji dziękują za ostatnie dwadzieścia lat urzędowania p. Woropaja i pozdrawiają. Dzięki działalności p. Woropaja Pani Dorota będzie mogła popchnąć gminę już w XXII wiek. W gminie trzeba będzie wiele zmienić i poprawić, ale nie ma to jak rzutka i odpowiedzialna KOBIETA. Im więcej Pań na stanowiskach w gminach, tym bliżej nam do standardów unijnych.

  PS Choć to wstyd to przyznać, to dopiero Pani Dorota będzie pierwszą osobą w Dusznikach biegle posługującą się angielszczyzną, co dobrze rokuje w przyciąganiu nowych inwestycji.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jankowiak - porażka totalny cham i buc

  Kasia - pracowniczka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 26 / 26

  traktowanie kobiet pozostawia wiele do życzenia

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PSL zawsze lojalny ;-)

  Przemo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 21

  ...więc jak trzeba to i sms-a wyślą. Swoją drogą Jankowiak to zdecydowanie najlepiej przygotowany do swej pracy wicemarszałek w obecnym zarządzie. Gratulacje.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo