Ostrów: Starosta wsparł policję

  Ostrów: Starosta wsparł policję

  Marek Weiss

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ostrowska policja otrzymała sprzęt o wartości 13.4 tys. zł , ufundowamy przez Komisję Bezpieczeństwa i Porządku działającą przy staroście.


  Jednostkce przekazano aparat fotograficzny wraz z osprzętem, który posłuży do sporządzania dokumentacji. Do Wydziału Ruchu Drogowego trafił drogomierz kołowy, pióra grawerskie do znakowania rowerów oraz resuscytatory do ratowania ofiar wypadków. Wydział Prewencji otrzymał specjalne kombinezony i rękawice.

  Dzięki funduszom Komisji wydano też 130 płyt z filmem profilaktycznym, które trafią do szkół. W tym roku komisja przekazała już specjalistyczny sprzęt o wartości 6 tys.zł dla straży pożarnej. Ponadto sfinansowano oznakowanie przejść dla pieszych w pobliżu szkół na co wydano 7 tys.zł a 2,5 tys.zł na Karty ICE dla kierowców, ułatwiające identyfikację poszkodowanych w wypadkach. W ciągu pięciu lat działalności komisji na specjalistyczny sprzęt i wyposażenie powiatowych służb oraz elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego wydano już 160 tys. zł.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A powiat zadłużony

  mp (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 19

  A zadłużenie powiatu ostrowskiego rośnie dramatycznie. Deficyt w tym roku to ponad 10%. Zadłużenie to za chwilę blisko 50 milionów. Dlaczego o tym się nie pisze?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo