Konin: Koncert zespołu Dżem zakończył tegoroczne Bluesonalia

  Konin: Koncert zespołu Dżem zakończył tegoroczne Bluesonalia

  Ola Braciszewska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Tłumy miłośników bluesa, koncerty legend i wspomnienie Andrzeja Mielcarka. Tak wyglądały konińskie Bluesonalia, które przez dwa dni odbywały się w "Oskardzie".
  Pierwsze Bluesonalia odbyły się w 1995 roku z inicjatywy Adama Urbaniaka i Szymona Staszaka. Po trzech latach organizacją jednej z największych imprez w Koninie zajął się Andrzej Mielcarek, wielki miłośnik bluesa. Po tragicznej śmierci Mielcarka w 2002 roku, Bluesonalia reaktywował rok później Robert Glapa z Konińskiego Domu Kultury.

  Podczas drugiego dnia tegorocznego festiwalu, prezydent Kazimierz Pałasz odznaczył pośmiertnie Andrzeja Mielcarka tytułem "Zasłużony dla miasta Konina". Odznaczenie z rąk prezydenta odebrała Marta Mielcarek, córka wieloletniego organizatora bluesowej imprezy.

  - To dla nas nieoczekiwana, ale bardzo ważna nagroda. Ona pięknie uwieńcza dzieło mojego ojca, który całe swoje życie poświęcił szerzeniu kultury w Koninie - mówi Marta Mielcarek.

  Odznaczenie zostało wręczone rodzinie Andrzeja Mielcarka w 53 rocznicę jego urodzin, tuż przed koncertem Dżemu. Legenda bluesa wystąpiła w Koninie przed 15 laty i była jednym z ulubionych zespołów Mielcarka. Poza Dżemem na Bluesonaliach zaprezentowali się: Werbińska i Pawlina, Easy Rider, HooDoo Band, Blueska, Smokestack oraz amerykański bluesman Carlos Johnson.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo