Ostrzeszów: Tankował paliwo i uciekał, nie płacąc

  Ostrzeszów: Tankował paliwo i uciekał, nie płacąc

  Marek Weiss

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ostrzeszowscy policjanci ustalili sprawcę, który w ostatnim okresie dokonał dwóch zuchwałych kradzieży paliwa. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec jednej z miejscowości województwa dolnośląskiego.
  Mężczyzna podjeżdżał swoim samochodem pod dystrybutory paliwa i tankował do baku po kilkanaście litrów benzyny. Następnie, wykorzystując nieuwagę pracowników stacji paliw, odjeżdżał bez uregulowania w kasie należnej kwoty. Zanim obsługa zorientowała się w sytuacji, był już daleko.

  Dwa takie zdarzenia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie odnotowali w październiku. Do pierwszego doszło na jednej ze stacji paliw w miejscowości Grabów Wójtostwo, do drugiego natomiast w samym Ostrzeszowie. W obu tych przypadkach działanie sprawcy było identyczne. Od początku więc przyjęto, że kryje się za tym jedna i ta sama osoba.

  Jak się okazało, 27-letni mężczyzna był już wcześniej wielokrotnie notowany przez policję za popełnienie różnego rodzaju przestępstw. Teraz będzie musiał stanąć przed obliczem Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie i odpowiedzieć za swoje kolejne czyny.

  Zgodnie z kodeksem karnym, za kradzież paliwa może mu grozić nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo