Ostatnia szansa samorządowców

  Ostatnia szansa samorządowców

  Karolina Koziolek

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nasz plebiscyt, w którym można oceniać pracę samorządowców z całego województwa, dobiega końca. Dziś ostatni dzień, kiedy można jeszcze oddać swój głos (tylko do godz. 23.59). Najbardziej zacięta walka między zwolennikami i przeciwnikami rządzących toczy się w powiatach: poznańskim, szamotulskim, śremskim, wolsztyńskim, a także w zarządzie województwa.
  Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa

  Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa ©Waldemar Wylegalski

  ZOBACZ TAKŻE - Plebiscyt przedwyborczy: "Jak oni rządzili" - Oceń rządzących

  Do tej pory łącznie najwięcej głosów oddano na zarząd województwa, zaraz za nim jest powiat poznański. Z tego też powiatu pochodzi najpopularniejszy polityk naszego plebiscytu, który innych samorządowców pod tym względem pozostawił daleko w tyle. To wójt gminy Dopiewo, Andrzej Strażyński. Łącznie oddano na tego samorządowca rekordową liczbę głosów. Do tej pory otrzymał ich aż 2510. Nie został on jednak pozytywnym liderem powiatu poznańskiego, jak długo można było przypuszczać. Pomimo 1453 głosów na "tak", otrzymał on równocześnie aż 1057 głosów na "nie". Ale to się jeszcze może zmienić.

  Drugim co do popularności samorządowcem plebiscytu jest wicemarszałek województwa Wojciech Jankowiak. Otrzymał on łącznie, dużo mniej niż poprzednik, bo 813 głosów.
  To właśnie zarząd województwa najlepiej - jak na razie - wypada w naszym plebiscycie. Wszyscy jego członkowie finiszują z dużą przewagą pozytywnych ocen.

  Niestety, w plebiscytach muszą być też pokonani. Wielkim przegranym naszego plebiscytu może być młody, 31-letni wójt Rokietnicy Bartosz Derech. Prawie od początku trwania SMS-owego konkursu był on liderem w liczbie głosów na "nie". Na razie otrzymał on 361 negatywnych ocen.

  Walka nadal toczy się o Małgorzatę Ornoch-Tabędzką, burmistrz Puszczykowa, Mariusza Podsadę, burmistrza Pobiedzisk, Zbigniewa Salwę, wójta Chodzieży. Liczba ich głosów na "tak" i na "nie" zmienia się z godziny na godzinę. Od czytelników "Głosu" zależy, w którą stronę szala się przechyli.

  W powiecie poznańskim, w którym oddano najwięcej głosów, zainteresowaniem nie cieszył się burmistrz Kórnika Jerzy Lechnerowski, a także Anna Tomicka, burmistrz Swarzędza. Otrzymali oni najmniejszą liczbę głosów.

  W powiecie szamotulskim, którego mieszkańcy także są bardzo aktywni, najmniej głosów oddano na wójta gminy Obrzycko - Andrzeja Spychałę. Oddano na niego zalewie dwa głosy, ale za to pozytywne.
  Z wyników plebiscytu wynika, że mieszkańcy nie najlepiej oceniają pracę obecnego prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego. Im bliżej końca plebiscytu, tym otrzymuje on więcej negatywnych ocen.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo