A macie! Wredni palacze, a macie!

  A macie! Wredni palacze, a macie!

  Leszek Waligóra

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  A macie! Wredni palacze, a macie!
  Na kolegium był wybór: komentarz o paleniu napiszę ja albo koleżanka Małgosia… Małgosia to znana przeciwniczka palenia, więc palacze oddali swój los w moje ręce. Liczyli, że gorliwość neofity nie jest mi znana, przecież nie biegam po korytarzach krzycząc, że głowa od dymu mnie boli. Ha! To się koledzy nabrali! Zrobię im psikusa: dobrze im tak! Od poniedziałku koniec z paleniem. I fajnie.
  A macie! Wredni palacze, a macie!
  Tak? Zaraz przypomina mi się jeden z marnych filmów sf, w którym istnieje prawdziwe podziemie tytoniowe i papierosy kupuje się jak dopalacze: spod lady, od typów spod ciemnej gwiazdy, wciąż uciekających przed tropiącą ich policją. Przesada? Hmmm, dla mnie przesadą jest zakaz palenia papierosów w samochodach służbowych. Już widzę tych biednych policjantów, którzy sami siebie będą musieli karać... Owszem, palacze drażnią niepalaczy. Ale jeśli palacz ma kulturę osobistą, to innym życia nie zatruwa. Nie każdy ma, więc powstało prawo. Jak dla mnie - martwe będzie, bo trochę jednak zbyt restrykcyjne.
  Ale... tak już będzie. Za 20 lat palacze będą kryć się ze swoim nałogiem pod ziemią. Chyba że ktoś udowodni, że palenie nie szkodzi.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  podsumowanie

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 24 / 10

  To że ktoś inny robi źle nie jest argumentem tłumaczącym że sam masz robić źle.Wiadome jest to że bierne palenie szkodzi na zdrowie i że papierosy zwyczajnie paskudnie śmierdzą tym którzy są wolni...rozwiń całość

  To że ktoś inny robi źle nie jest argumentem tłumaczącym że sam masz robić źle.Wiadome jest to że bierne palenie szkodzi na zdrowie i że papierosy zwyczajnie paskudnie śmierdzą tym którzy są wolni od nałogu.Ogólnie znaną sprawą też jest to ,iż papierosy jak każdy narkotyk chemicznie oszukują mózg i w szczególności układ odczuwania przyjemności ,przez co rzeczy które zabijają i otępiają są odczuwane jako miłe.Jedyną obroną w takiej sytuacji pozostaje zdrowy rozsądek ,lecz jak widać nie każdy go posiada.
  Wysuwanie w takich sytuacjach argumentu o wolności jest idiotyczne ponieważ szkodzi się innym ludziom.Jak by tak było można to mógłbym wtedy obić mordy palaczom bo tez sprawia mi to przyjemność.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo