Coraz więcej oponentów

  Coraz więcej oponentów

  Karolina Koziolek

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dziś przedostatni dzień trwania naszego plebiscytu, w którym można ocenić samorządowców z całego województwa wielkopolskiego. Co ciekawe, ostatnio można zauważyć mobilizację krytyków samorządowców. Wielu bohaterów naszego plebiscytu zanotowało gwałtowny przyrost głosów na "nie" .
  Burmistrz Puszczykowa Małgorzata Ornoch-Tabędzka

  Burmistrz Puszczykowa Małgorzata Ornoch-Tabędzka ©fot. www.kosmatka.pl

  ZOBACZ TAKŻE - Plebiscyt przedwyborczy: "Jak oni rządzili" - Oceń rządzących

  Oponenci nie oszczędzili pod tym względem także niekwestionowanego już od długiego czasu pozytywnego lidera plebiscytu "Głosu", Andrzeja Strażyńskiego, wójta gminy Dopiewo. W ciągu ostatnich dwóch dni przybyło mu nagle 68 głosów negatywnych. Pozostaje on jednak ciągle najpopularniejszym samorządowcem w naszym plebiscycie. Oddano na niego największą liczbę głosów - ogółem 2136. Tych na "tak" do wczoraj miał 1168.

  Większą aktywność wykazują także oponenci negatywnego lidera naszego plebiscytu, Bartosza Derecha, wójta Rokietnicy.
  On już od dłuższego czasu jest samorządowcem, który ma najwięcej negatywnych ocen w stosunku do tych pozytywnych. Przez ostatnie dni nie otrzymał on ani jednego pozytywnego głosu, przybyło mu za to sporo kolejnych negatywnych ocen. Ma ich w tej chwili 354, pozytywnych zaś 87.

  Okazuje się, że dla uczestników naszego SMS-owego plebiscytu najmniej problematyczny jest zarząd województwa wielkopolskiego. Wszyscy członkowie tego gremium uzyskali do tej pory więcej pozytywnych niż negatywnych głosów. Najbardziej popularnym samorządowcem spośród nich jest Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa. Utrzymał on łącznie 780 głosów, z tego 689 pozytywnych.

  Walka toczy się wciąż pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami Małgorzaty Ornoch- Tabędzkiej, burmistrza Puszczykowa i Mariusza Poznańskiego, burmistrza Czerwonaka, a także o pozycję wójta gminy Chodzież Zbigniewa Salwy. Szala ważąca ich pozytywne i negatywne oceny przechyla się to w jedną, to w drugą stronę, dosłownie z godziny na godzinę.

  Podobna batalia toczy się o lokatę burmistrza Rakoniewic z powiatu grodziskiego. Obecnie ma on taką samą liczbę głosów na "tak" i na "nie".

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo