WSNHiD: Aula Artis już otwarta. Zobacz zdjęcia

  WSNHiD: Aula Artis już otwarta. Zobacz zdjęcia

  Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  WSNHiD: Aula Artis już otwarta. Zobacz zdjęcia
  1/9
  przejdź do galerii

  ©Waldemar Wylegalski

  Muzyka z filmu "Marzyciel" powitała w środowy wieczór pierwszych gości Auli Artis - sali widowiskowo-dydaktycznej, znajdującej się w nowym skrzydle Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa.
  Spełnionymi marzycielami byli tego wieczora jej gospodarze: rektor Kazimierz Olejnik oraz założyciele Marian Marek Przybylski i Piotr Voelkel. Aula Artis będzie służyła szkole, ale też artystom, którzy znajdą w niej miejsce na realizację projektów teatralnych, baletowych i muzycznych. "Testu akustycznego" dokonały świetnym koncertem zespoły Voo Voo i Ukrainni.

  Szefowie WSNHiD dzielili się już planami kolejnych przedsięwzięć, związanych ze Starą Drukarnią przy Kaponierze oraz School of Form - szkołą designu, która będzie zbudowana na Golęcinie.

  - Nie mam do was żadnego osobistego interesu - zwracał się do obecnych na sali polityków Piotr Voelkel, podkreślając, że wspomniany teren nadal będzie służył rozwojowi edukacji w Poznaniu. Wdzięczność ludziom władzy okazał kartami dożywotniego wstępu do Auli Artis - ich właścicielami stali się m.in. prezydent Ryszard Grobelny, przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Ganowicz oraz marszałek województwa Marek Woźniak.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a kto za to płaci?

  w.Ł (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 53 / 57

  pan? pani? .........

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo