Powidz: Były dowódca skazany za cukier

  Powidz: Były dowódca skazany za cukier

  OBAR

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Pięć lat w więzieniu spędzi 58-letni Krzysztof A., były dowódca jednostki wojskowej w Powidzu. Sąd Okręgowy w Koninie skazał 58-latka za przywłaszczenie 1700 ton cukru na szkodę Agencji Rynku Rolnego. Wartość brakującego cukru to ok. 2,5 mln zł.

  Krzysztof A. w połowie lat 90. założył spółkę, która podpisała umowę z ARR na magazynowanie cukru. Umowa dopuszczała sprzedaż cukru tylko wtedy, gdy zachodziła konieczność wymiany partii towaru. Podczas kontroli w 1998 roku okazało się, że w magazynie brakuje ok. 1 700 ton cukru. Sprawa trafiła do sądu w Trzciance. Po uchyleniu wyroku przez sąd apelacyjny, proces wrócił na wokandę tym razem do Sądu Okręgowego w Koninie. Po dwóch latach sąd skazał Krzysztofa A. na 5 lat więzienia, a 72-letniego Wiesława S., prezesa zarządu spółki na 4 lata i 6 miesięcy więzienia.

  - Dowody i zeznania świadków wskazują na winę oskarżonych. Sąd zdecydował o karze bezwzględnej biorąc pod uwagę wartość przywłaszczonego mienia - mówi Robert Kwieciński, sędzia Sądu Okręgowego w Koninie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nadużycie

  sujan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 19

  Tytuł tego artykułu to wielkie nadużycie. To że Krzysztof A. był (wiele lat temu) dowódca jednostki wojskowej w Powidzu nie ma żadnego znaczenia w kontekście przywłaszczenia cukru. Ewentualne...rozwiń całość

  Tytuł tego artykułu to wielkie nadużycie. To że Krzysztof A. był (wiele lat temu) dowódca jednostki wojskowej w Powidzu nie ma żadnego znaczenia w kontekście przywłaszczenia cukru. Ewentualne przestępstwo popełniło on jako cywil prowadzący działalność gospodarczą i nie ma to związku z pełnieniem słuzby wojskowej. Dziennikarz popełnił celowe, nadużycie i artykół ten nie ma nic wspólnego z rzetelnością dziennikarską. Ale większości dziennikarzy na tym nie zależy bo przecież najaważniejszy jest NEWS bez względu na to jak bardzo odbiega od faktów. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo