Śrem: Odlewnicy bez wysokich podwyżek

  Śrem: Odlewnicy bez wysokich podwyżek

  Michał Czubak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Przez kilka miesięcy trwały rozmowy związków zawodowych działających w Odlewni Żeliwa Śrem z zarządem firmy. Rozmowy były wynikiem wcześniejszego porozumienia pracowników, którzy chcieliby otrzymywać wyższe wynagrodzenie za swoją pracę.

  Jak informowaliśmy w kwietniu rozmowy były bardzo intensywne, a i kwota, o jaką związki wnioskowały była zadowalająca dla pracowników. Wówczas była mowa o podwyżce wynagrodzenia o kwotę 800 zł brutto na każdego pracownika. Dziś wiemy, że nic z tego nie wyszło.

  - Miały być podwyżki o 800 zł na każdego, chyba wyszło po 800 zł na każdy dział - narzeka jeden z pracowników zakładu. Zarząd spółki widzi tę sytuację inaczej. - Uzyskiwane przez spółkę wyniki są na bieżąco analizowane przez zarząd pod kątem możliwości uruchomienia dodatkowych środków na wynagrodzenia pracowników - zapewnia firma w swoim oświadczeniu.

  Z dalszej części oświadczenia firmy wynika , że pracownicy OŻ w Śremie mogą liczyć na podwyżkę wynagrodzenia, ale dopiero w momencie, kiedy zwiększy się efektywność funkcjonowania Odlewni. Jednak pracowników firmy to nie zadowala.

  - Ciągle nam to powtarzają - mówi jeden z nich, który nie godzi się z tym, co dzieje się w zakładzie, ale w obawie przez utratą pracy nie chce zdradzać swojego nazwiska. - Każdy, który ma władzę mówi, żeby lepiej i więcej robić, to dostanie my podwyżki. Ale tylko na gadaniu się kończy - dodaje rozgoryczony.

  Mimo tego impasu w rozmowach o wzroście płac, zarząd OŻ postanowił wypłacić dodatkową pensję z tytuł dnia odlewnika. Osoby, które w Odlewni przepracowały co najmniej 12 ostatnich miesięcy, otrzymują 17 procent swojego rocznego wynagrodzenia zasadniczego. Zarząd nic nie wspomina o osobach, który przepracowały mniej niż rok w firmie.

  Również pracownicy Odlewni Żeliwa posiadający dzieci mogą liczyć na mały prezent świąteczny przeznaczony właśnie dla najmłodszych.

  W grudniu maluchy otrzymają tradycyjne paczki świąteczne o wartości około 100 złotych. Również w grudniu pracownicy śremskiej Odlewni mogą liczyć na wspomnianą nagrodę z okazji Dnia Odlewnika.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Podwyżki ?

  Marych (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 7

  Bracia i Siotry, musicie osiągnąć wydajnosć chińskiej odlewni gdzie pracuje się 12 godzin dziennie i mieszka na terenie zakładu, a do rodziny jedzie raz w miesiącu, a wakacji płatnych nie ma. Z...rozwiń całość

  Bracia i Siotry, musicie osiągnąć wydajnosć chińskiej odlewni gdzie pracuje się 12 godzin dziennie i mieszka na terenie zakładu, a do rodziny jedzie raz w miesiącu, a wakacji płatnych nie ma. Z taką odlewnią musicie konkurować. Powodzenia.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo