Poznań: MPK walczy z nielegalnymi reklamami

  Poznań: MPK walczy z nielegalnymi reklamami

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Aż 1100 złotych kosztuje pozrywanie plakatów, wyczyszczenie i ponowne wymalowanie słupa trakcyjnego. A służby MPK muszą to robić kilka razy w roku. Dlatego przewoźnik postanowił rozpocząć akcję pt.: "Nie naklejaj nielegalnych reklam".
  Poznańskie MPK od lat walczy z nielegalnymi reklamami, które pojawiają się na słupach trakcyjnych czy skrzynkach energetycznych. - Nasze prawo jest takie, że nie można ścigać osób, które reklamują się w nielegalny sposób - mówi Wojciech Tulibacki, prezes MPK. - Konsekwencje wyciągać można jedynie w stosunku do osób, które te reklamy rozwieszają.

  A te nie tak łatwo przyłapać na gorącym uczynku. MPK ma w mieście 2,5 tysiąca słupów. W ciągu roku reklamy usuwano z 540. Prawie 200 z nich trzeba było ponownie pomalować. Średni koszt renowacji jednego tylko słupa to około 1,1 tys. zł.

  - Te pieniądze lepiej przeznaczyć na remont torowisk czy choćby zakup nowego taboru - mówi Tulibacki.
  Taki właśnie przekaz znajdzie się na małych plakatach, które MPK naklei na skrzynkach oraz słupach. Do akcji przyłączył się też Zarząd Dróg Miejskich, któremu nieobcy jest problem, oraz straż miejska.

  - Prosimy mieszkańców o to, by pod numerem telefonu 986 zgłaszali strażnikom przypadki zaklejania słupów - mówi Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK.

  Kilka lat temu przewoźnik prowadził podobną akcję. Dotyczyła ona zaklejania wiat przystankowych. Wspólnie z firmą CMSystem (do której należy większość wiat w centrum miasta) MPK oczyściło wszystkie przystanki. Dzisiaj widać, że przyniosła oczekiwane efekty.

  Prawie 2 mln pasażerów MPK przewiozło w ciągu trzech dni na cmentarze. A w tym samym czasie tysiące kibiców na mecz Lecha z Wisłą Kraków. Poszło sprawnie. Zdobyte doświadczenie na pewno przyda się podczas Euro.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo