Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kino francuskie od dziś w Domu Bretanii

CYP
Kadr z filmu "Wściekła tęsknota"
Kadr z filmu "Wściekła tęsknota" Materiały dystrybutora
My French Film Festival.com, ogólnoświatowe wydarzenie promujące dorobek francuskich reżyserów, odbywa się już po raz czwarty. Część filmów konkursowych obejrzymy od dziś w Domu Bretanii.

Festiwal trwa na całym świecie od 17 stycznia. By obejrzeć filmy, widzowie nie muszą wychodzić z domu. Wystarczy odwiedzić stronę internetową www.myfrenchfilmfestival.com, na której za drobną opłatą (0,99 euro - produkcja krótkometrażowa, 1,99 euro - pełny metraż) uzyskuje się dostęp do wybranego tytułu. Niektóre z nich są dostępne również na platformach partnerskich festiwalu (np. dzięki Specicast wyświetlane są na pokładach linii lotniczych), a w salach na całym świecie - w tym w Poznaniu - organizowane są specjalne pokazy.

W festiwalowym konkursie bierze udział po dziesięć dzieł krótko- i pełnometrażowych. Poza konkursem znajdą się dwa francuskojęzyczne filmy z Kanady oraz jeden będący klasykiem kinematografii znad Sekwany.

Już dziś (czwartek, 23.01.) o godzinie 19 obejrzymy "Argile". Krótkometrażowy film z nagrodzoną Cezarem Édith Snob to historia relacji, jaką niewidoma rzeźbiarka nawiązuje ze swoim modelem. Drugim filmem, jaki obejrzymy w czwartkowy wieczór, będzie "Wściekła Tęsknota" Sandrine Bonnaire. Bohater dramatu spotyka się po dziesięciu latach z byłą żoną i poznaje jej syna Paula. Również w tym przypadku dochodzi do zadzierzgnięcia specyficznej więzi.

W piątek widzowie obejrzą krótkometrażowego "Przywódcę stada". Film opowiadający o przyjaźni młodej kobiety i psa zakwalifikował się do konkursu głównego na festiwalu w Cannes w 2012 r. Pełnometrażową propozycją będzie natomiast "Wesele w Mendozie" Édouarda Deluca.

W sobotę od godziny 17 pokazywane będą: "A La Francaise" o Wersalu w czasach Ludwika XIV, "Kiki z Montparnasse'u", w której poznamy historię największej muzy malarstwa awangardowego XX wieku i odrestaurowaną cyfrowo wersję "Parasolek z Cherbourga". Z kolei od godziny 19 obejrzymy półgodzinny "Krzyk Homara", a tuż po nim obraz "Najświętsza panienka, Koptowie i ja" Namira Abdela Messeha.

Wszystkie prezentowane filmy zawierają napisy w języku polskim. Wstęp wolny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski