Poznań: Policyjna siłownia przeniesiona do... starej...

  Poznań: Policyjna siłownia przeniesiona do... starej łazienki

  SAGA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W wydziale zabezpieczenia miasta poznańskiej policji zawrzało. Funkcjonariuszom, którzy na co dzień patrolują ulice, kazano zabrać sprzęt z wyremontowanej kilka lat temu siłowni i przenieść go do dawno nieremontowanych, zagrzybionych pomieszczeń, w których niegdyś były prysznice.
  - To rozwiązanie tymczasowe - uspokaja Andrzej Borowiak, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu.

  Siłownię w budynku przy Taborowej otwierano hucznie, bo na jej odnowienie i wyposażenie pieniądze przekazały (w 2007 roku) samorządy miasta i powiatu. Powód był prosty: policjanci, którzy pracują na ulicach mają mieć dobrą kondycję, być wysportowani. A wydział zabezpieczenia miasta jest największy w całym poznańskim garnizonie, liczy ponad 300 osób.


  - Policjanci zostali przeniesieni do budynku obok, razem ze sprzętem, który zresztą musieli sami przenosić - irytuje się "ati81" na Forum Wielkopolskich Policjantów. - Siłownię przeniesiono do starych pomieszczeń, które niegdyś były prysznicami. Krzywe podłogi, grzyb na ścianach, te pomieszczenia nie spełniają żadnych norm. Wszyscy chwalą się nową komendą, a przecież wielu policjantów pozostało na Taborowej, a ich warunki znacznie odbiegają od tych z Szylinga.

  - Przeprowadzka siłowni to efekt porządkowania odpowiedzialności za budynki. Blok, w którym była siłownia patrolówki, przejął oddział prewencji - tłumaczy A. Borowiak. - W miejscu, gdzie funkcjonowała, będzie magazyn sprzętu specjalnego używanego przez oddział. Musimy tam m.in. poszerzyć wejścia. Siłownię przeniesiono do drugiego bloku tymczasowo.

  Przy hali sportowej organizowana jest bowiem duża siłownia, która będzie przeznaczona zarówno dla oddziału prewencji, jak i wydziału zabezpieczenia miasta. Będzie tam czynna także wieczorami sala ćwiczeń oraz szatnia i prysznice. Nad kondycją mundurowych czuwać będą instruktorzy.
  Obiekt ma być otwarty po nowym roku.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo