Kalisz: 27-latek z Dolnego Śląska okradł 50 samochodów

  Kalisz: 27-latek z Dolnego Śląska okradł 50 samochodów

  Andrzej Kurzyński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Policjanci Wydziału Kryminalnego kaliskiej komendy wytropili i zatrzymali sprawcę blisko 50 włamań do samochodów na terenie miasta. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Dolnego Śląska, który od dłuższego czasu przebywał na terenie powiatu kaliskiego.
  Mężczyzna od kilku tygodni był prawdziwą zmorą właścicieli aut w Kaliszu. 27-latek włamywał się do pojazdów i kradł z nich cenniejsze rzeczy, jak radioodtwarzacze, CB radia, czy nawigacje.

  - Zajmujący się sprawą funkcjonariusze oszacowali, że spowodowane przez niego straty wynoszą około 17-tysięcy złotych - wyjaśnia asp. Sebastian Taranek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

  Złodziej już wcześniej był karany za włamania i posiadanie narkotyków. Był też notowany przez kaliską policję. Detektywi od dłuższego czasu śledzili więc mężczyznę. Okazało się, że współpracowała z nim jego 30-letnia przyjaciółka, która pomagała w sprzedaży kradzionego sprzętu. Jego znaczną część, wartą około 10 tysięcy złotych, udało się policjantom odzyskać. Został on odnaleziony w lombardach i komisach.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo