MTP: Sakralny handel po raz pierwszy w Poznaniu. ZDJĘCIA

  MTP: Sakralny handel po raz pierwszy w Poznaniu. ZDJĘCIA

  Paulina Jęczmionka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  MTP: Sakralny handel po raz pierwszy w Poznaniu. ZDJĘCIA
  1/9
  przejdź do galerii

  ©W. Wylegalski

  Jak skutecznie ogrzać kościół? Jakie stroje liturgiczne są najwygodniejsze? Co nowego proponują firmy zajmujące się wyposażeniem obiektów sakralnych? Tego i wielu innych rzeczy można dowiedzieć się na rozpoczynających się dziś targach Sakralia.
  To pierwsze, organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, wydarzenie dotyczące wyposażenia kościołów, przedmiotów liturgicznych i dewocjonaliów.

  Targi adresowane są przede wszystkim do kapłanów, osób życia konsekrowanego, przedstawicieli rad parafialnych, katechetów i handlowców. Mają oni okazję poznać najnowsze rozwiązania dla parafii i domów zakonnych, a także podyskutować o Kościele XXI wieku. Swoją różnorodną ofertę przedstawia 70 wystawców.

  Poza ekspozycją, na targach odbywają się liczne konferencje i spotkania. Dzisiaj uczestnicy dyskutują o współczesnej sztuce sakralnej, a także o znaczeniu portali społecznościowych w kontaktach z wiernymi. Duchowni uczą się także projektować i zarządzać parafialnymi stronami internetowymi. We wtorek omawiane będą techniki i rozwiązania grzewcze stosowane w obiektach sakralnych.

  Na Sakraliach można również podziwiać ornat i stułę Jana Pawła II, w których Ojciec Święty odprawiał mszę świętą oraz ornat ze stułą Benedykta XVI, przygotowane dla Papieża na V Światowe Spotkanie Rodzin w Walencji.

  Dziś także odbędzie się wystawa zdjęć z niezwykłego kalendarza z księżmi "Powołani A.D. 2011. Poznaj duchownych z pasją". Spotkanie z autorami kalendarza wydanego przez Fundację Opoka tuż po otwarciu targów o godz. 10.30. Targi potrwają do środy. Goście mogą odwiedzać je w godz. 9-17. Jednorazowy bilet wstępu bez rejestracji on-line kosztuje 25 zł. Ale ten, kto zapisze się na stronie targów, wejdzie za darmo.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo