"Wypalony" Grobelny raz się podoba PO, raz nie

  "Wypalony" Grobelny raz się podoba PO, raz nie

  Piotr Talaga

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W ciągu kilkunastu tygodni Filip Kaczmarek, szef poznańskiej Platformy Obywatelskiej, zmienił zdanie. Jego ocena pracy prezydenta Poznania i części jego zastępców uległa sporej metamorfozie. To, co było ich atutem, okazuje się teraz balastem. Jeszcze latem byli świetni, a teraz mogą być hamulcowymi rozwoju miasta.
  Czy Filip Kaczmarek zmienia ocenę prezydenta i jego zastępców w zależności od koniunktury politycznej?

  Czy Filip Kaczmarek zmienia ocenę prezydenta i jego zastępców w zależności od koniunktury politycznej? ©Grzegorz Dembiński

  We wtorek, 29 czerwca Kaczmarek na swym blogu (tekst nadal jest dostępny dla inter-nautów) poinformował:

  "Nowy członek PO! Ryszard Grobelny wstąpił niedawno do PO. To dobra wiadomość dla Poznaniaków. Wszystkich! Nie tylko tych, którzy głosowali na Ryszarda Grobelnego w ostatnich wyborach prezydenckich. Dlaczego? Otóż, dlatego że po raz pierwszy od wielu lat decyzje w sprawach kluczowych dla zarządzania miastem i jakości życia mieszkańców nie będą zapadały jednoosobowo.

  Od lipca 2010 roku Platforma Obywatelska będzie wykona-wczo współrządzić miastem Poznaniem, a nie tylko Radą Miasta. Nareszcie! Poznaniacy popierają PO. Obecnie Poznaniacy mogą oczekiwać jednak również tego, że decyzje Prezydenta Miasta Poznania uzyskają wymiar wspólnotowy albo, mówiąc językiem filozofii, intersubiektywnie sprawdzalny.
  (...) Nie wątpię, że ta zmiana jest korzystna dla mieszkańców Poznania i demokracji (...). Najlepsze jest to, że od razu widać pozytywne aspekty tej zmiany. Proszę tylko zwrócić uwagę na medialną i nie tylko medialną aktywność, zastępców Prezydenta Miasta w ostatnich dniach. To działania adresowane do PO. I dobrze, bo pokazują nowy, współzależny układ sił we władzach miasta" - napisał Kaczmarek.
  Dzień później w tym samym miejscu rozwiał spekulacje dotyczące przyszłego losu zastępców prezydenta Grobelnego:

  "Dziennikarze, radni i obserwatorzy polityki spekulują, kto może być zastępcą prezydenta Ryszarda Grobelnego, jeżeli zostanie on kandydatem PO na prezydenta miasta Poznania. Znam osobicie wszystkich obecnych zastępców prezydenta i muszę dodać, że znam ich dobrze. Tomka Kaysera poznałem ponad 20 lat temu, Jurka Stępnia chyba 19 lat temu, Mirka Kruszyńskiego około 10 lat, a Sławka Hinca co najmniej 4 lata temu. Znam ich zalety, styl pracy, osiągnięcia zawodowe, wady i porażki. Najlepsze jest to, że odpowiedź na pytanie, który z wymienionych wyżej będzie mógł kontynuować swą misję w zarządzaniu miastem, jest banalnie prosta. Otóż wszyscy kandydaci na stanowisko zastępcy prezydenta miasta w wyborach samorządowych roku 2010 będą kandydatami zaakceptowanymi przez PO. Nie może być inaczej. Decyzja o zastosowaniu tego mechanizmu zapadła w chwili, gdy Ryszard Grobelny wstąpił do PO".

  Musiało się jednak coś wydarzyć, ponieważ osąd szefa miejskich struktur PO mocno się zmienił. Dzisiaj wstąpienie do Platformy przez Ryszarda Grobelnego nie jest już tak dobrą wiadomością?
  - Ryszard jest 12 lat prezydentem, to zbyt długo - uważa teraz Filip Kaczmarek. - Moim zdaniem Ryszard Grobelny jest osobą w dużej mierze wypaloną. W jego pracy jest więcej rutyny niż innowacji i kreacji. Jakbym miał oceniać jego ostatnią kadencję, to musiałbym stwierdzić, że była ona najsłabszą. Wystarczy zobaczyć jego program sprzed czterech lat - dowodzi Kaczmarek. - Okaże się, że udało się zrealizować bardzo mało.

  Eurodeputowany pamięta, że jeszcze do niedawna Grobelny miał być jednak kandydatem PO w wyborach prezydenckich w Poznaniu. W jego ocenie rozmowy szły opornie, ponieważ Platforma chciała zmian programowych i personalnych, a obecny prezydent był temu przeciwny. - On uważał, że wszystko jest okej - mówi Kaczmarek.

  1 »

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zesrała sie bida i płacze

  mirka z Starołenki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 34 / 30

  prut prut prut

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  prezydent

  poznaniak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 35 / 23

  Talaga to nie dziennikarz tylko sprzedawczyk !!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jakby wrócił Jaruzelski, to

  posener (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 31 / 27

  pewnie by się zapisał do ORMO. Bo rekomendacja ORMO byłaby przepustką do Europarlamentu.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zmiana zdania

  Wyborca-Obserwator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 30 / 31

  To niestety żadna nowość. Pan Kaczmarek, zdanie zmienia w zależności od tego skąd wieje wiatr i co może on przynieść. Można by prześledzić prasę począwszy od lutego br. - czyli od początków zmian...rozwiń całość

  To niestety żadna nowość. Pan Kaczmarek, zdanie zmienia w zależności od tego skąd wieje wiatr i co może on przynieść. Można by prześledzić prasę począwszy od lutego br. - czyli od początków zmian zachodzących w poznańskiej i wielkopolskiej PO. Tak było od zawsze. Nie umniejszając przy tym oczywiście jego działalności w PE.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  grobelny to dno

  Angelika (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 29 / 25

  nigdy nie głosowałam i nie zagłosuje na tego typa, przez niego poznań od 12 lat w oczach podupada i staje sie meliną pozbawioną kultury za to pełną psich kup, obsikanego starego rynku i...rozwiń całość

  nigdy nie głosowałam i nie zagłosuje na tego typa, przez niego poznań od 12 lat w oczach podupada i staje sie meliną pozbawioną kultury za to pełną psich kup, obsikanego starego rynku i zaszczurzonego św marcina i dworcowej. miasto pijaków i plebnsu z bułgarskiej któremu grobelny trzyma palec w d**** bo to jego elektorat, stadion jest obleśny tak jak jego podchmieleni i śmierdzący kibice.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  l

  h (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 35 / 23

  kolejny artykuł wyborczy lansujący grobelnego. I kto się podpisał? nie wierzę!?. TALAGA!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co za różnica

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 30 / 24

  Syfilis czy kiła.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo