Poznań: W miejscu nieużytku powstanie parking, myjnia i...

  Poznań: W miejscu nieużytku powstanie parking, myjnia i boisko do piłki nożnej

  Bartosz Trzebiatowski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Nie do poznania zmieni się niebawem duży teren przy wjeździe na osiedle Władysława Jagiełły. W miejscu nieużytku powstanie duży parking dla mieszkańców, myjnia bezdotykowa oraz zamknięte boisko do piłki nożnej i mały plac rekreacyjny.
  - Budowa parkingu już trwa, a cała inwestycja zostanie zakończona wiosną przyszłego roku - mówi Juliusz Kubel, przewodniczący Rady Osiedli Władysława Jagiełły i Zygmunta Starego.

  Kilka lat temu, tuż przy dwóch charakterystycznych wieżach telewizyjnych (za kliniką weterynaryjną) funkcjonował parking płatny. Obiekt był nierentowny, dlatego opłaty zniesiono i otwarto go dla mieszkańców. - Ale parking był zbytnio oddalony od bloków, dlatego niewiele osób zostawiało tu swoje auto. Teren stopniowo podupadał - mówi J. Kubel.

  - Musieliśmy coś z tym miejscem zrobić, bo w widocznym miejscu, tuż przy wjeździe na osiedle straszył paskudny nieużytek - dodaje Zbigniew Francuzowicz, kierownik osiedla.

  Projekt zagospodarowania - poparty przez ponad 300 mieszkańców - obejmuje budowę brukowanego parkingu na około 80 samochodów. Zostanie on zlokalizowany maksymalnie blisko budynków. Przy okazji powstanie myjnia bezdotykowa, którą postawi i będzie obsługiwać prywatna firma. - Na osiedlu brakuje boiska do piłki nożnej, dlatego wygospodarowaliśmy także miejsce na budowę placu do gry w futbol - dodaje J. Kubel.

  Przy klinice weterynaryjnej powstanie podobny obiekt jak na os. Z. Starego, który cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Będzie to zamknięta klatka ze sztuczną nawierzchnią, ale o wymiarach boiska do koszykówki.

  - Udało się też znaleźć miejsce na mały placyk rekreacyjny, na którym przewidujemy ławeczki i zieleń - wskazuje Z. Francuzowicz.

  Układanie kostki brukowej na parkingu jest w toku (obiekt będzie gotowy na przełomie listopada i grudnia), a cała inwestycja zostanie oddana wiosną 2011 roku.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  l

  g (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 26 / 28

  A za tą myjnie to pewnie ktoś komuś mocno podziękował. Rady osiedla to taka nieprzejrzysta , gęsta forma, w sam raz dla CBA, CBŚ i innych.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo