Bukmacherzy przyjmują zakłady na prezydentów

  Bukmacherzy przyjmują zakłady na prezydentów

  Karolina Koziolek,Współpraca SK, MP

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Karolina Zawadzka wspomina klienta, który postawił tysiąc złotych na samorządowców

  Karolina Zawadzka wspomina klienta, który postawił tysiąc złotych na samorządowców ©Marek Zakrzewski

  Obstawiając u bukmachera, że Ryszard Grobelny wygra wyścig do fotela prezydenta miasta Poznania, można spodziewać się pewnego i niezłego zysku. Tym bardziej, jeśli ma się gest i zainwestuje np. tysiąc złotych. A przy okazji postawi jeszcze na takich jak on pewniaków z Wrocławia, Warszawy czy Sopotu, wtedy 2,5 tysiąca prawie jak w banku. Trzy dni temu taki właśnie zakład obstawił mieszkaniec Wildy u bukmachera przy rynku Wildeckim.
  Karolina Zawadzka wspomina klienta, który postawił tysiąc złotych na samorządowców

  Karolina Zawadzka wspomina klienta, który postawił tysiąc złotych na samorządowców ©Marek Zakrzewski

  Jak to działa? - Obstawić można kilku kandydatów z tego samego miasta albo z różnych miast - mówi Mirosława Car z zakładów bukmacherskich Star-Typ Sport. - Najpewniejszą i największą wygraną daje jednak postawienie na pewniaków z kilku różnych miast - tłumaczy.

  W tej chwili w Poznaniu zakłady dotyczące wyborów samorządowych przyjmuje Fortuna, Star-Typ Sport oraz Tobet.com.

  W Star-Typ Sport można obstawiać wygraną: Ryszarda Grobelnego, Grzegorza Ganowicza (PO) oraz Jacka Bachalskiego (SLD). Co ciekawe, można też obstawiać na Józefa Aleszczyka (PiS). Wtedy jednak nasza wygrana z pewnością będzie równa zeru, ponieważ... nie kandyduje on w wyborach.

  Najwięcej wygrać można oczywiście, stawiając na kandydata, który ma najmniejsze szanse. Za złotówkę postawioną na Jacka Bachalskiego można dostać aż 50 zł. - Fanom hazardu odradzam obstawianie wyników już teraz. Szacunki bukmacherów są sprzed kilku tygodni, a moje notowania stale rosną. Zaczekajcie z obstawianiem do 19 listopada - apeluje Jacek Bachalski.

  Stawiając złotówkę na Grzegorza Ganowicza, można otrzymać 6,50 zł. Dla porównania: za złotówkę postawioną na pewniaka Ryszarda Grobelnego, można dostać 1,05. Łatwo policzyć, że za sto złotych otrzyma się zaledwie 105 zł.

  - To się zupełnie nie opłaca - kwituje Karolina Zawadzka z punktu Star-Typ Sport na Wildzie. - Jeśli chce się mieć większą wygraną, trzeba obstawiać zakłady mieszane, kilku najpewniejszych wygranych z różnych miast. Najlepiej też jakąś większą sumę. Trzy dni temu klient obstawił u nas tysiąc złotych - chwali się.

  - Nie trzeba się znać szczególnie na polityce, aby obstawiać. Wystarczy prześledzić ostatnie sondaże, z których jasno wynika, którzy kandydaci są bezkonkurencyjni - dodaje Mirosława Car.

  Obstawiać można w całej Wielkopolsce. W Lesznie zakłady bukmacherskie Tobet.com za największego pewniaka uznały rządzącego od 1998 roku prezydenta Tomasza Malepszego. Za każdą postawioną na niego złotówkę uzyskać można 1,12 zł. We Wronkach zakłady Fortuna za pewnego zwycięzcę uznały obecnego burmistrza Mirosława Wieczora.

  Zainteresowanie zakładami, także politycznymi, jednak bardzo w naszym regionie spadło. Ludzie rzadko grają tak wysoko jak mieszkaniec Wildy. - To ma związek z kryzysem, twierdzą poznańscy bukmacherzy.

  - Poza tym ludzie wolą grać w zakłady sportowe, nawet jeśli te polityczne niosą mniejsze ryzyko - zauważa pan Zbigniew, pracownik zakładów Milenium. - Moim zdaniem ludzi tak drażni polityka, że nawet wolą jej nie obstawiać.

  Załóż się

  Przedmiotem zakładów u bukmachera nie- koniecznie musi być sport czy polityka.
  Milenium proponuje np. zakłady dotyczące "Tańca z Gwiazdami". Można obstawiać na to, kto odpadnie, a stawki są dużo wyższe niż w przypadku polityki. W 2008 roku szwedzka strona Betsson zaproponowała obstawianie, czy Barack Obama w swoim inauguracyjnym przemówieniu wypowie słowa "banan", czy "f... you". Przedmiotem zakładów była też rasa psa, mającego zamieszkać w Białym Domu, obiecana córkom przez tego prezydenta.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo