Poznań: Kopał, bo chciał telefon, odpowie za wymuszenia

  Poznań: Kopał, bo chciał telefon, odpowie za wymuszenia

  SAGA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Policjanci z Jeżyc złapali mężczyznę, który napadł na poznaniankę i ukradł jej telefon komórkowy. Kobieta szła wzdłuż ulicy Dąbrowskiego we wtorkowy późny wieczór. W ręku trzymała telefon. Nagle podbiegł do niej mężczyzna, wyrwał jej aparat. Kiedy kobieta próbowała go odebrać, napastnik zaczął ją kopać. Kilka razy trafił butem w jej nogę, a gdy wiła się z bólu - uciekł.
  Następnego dnia poznanianka zgłosiła przestępstwo. Straty oszacowała na 200 złotych. Kryminalni zaczęli szukać napastnika. Dość szybko trafili na trop Przemysława Ż., mieszkańca starej części dzielnicy. Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany. Odpowie za wymuszenie rozbójnicze.

  Policjanci apelują do mieszkańców o rozwagę. - "Spacerowanie" z komórką przy uchu może być niebezpieczne. Na takie okazje, zwłaszcza, gdy w pobliżu nie ma ludzi lub jest ciemno, czyhają bandziory - wyjaśniają. Radzą, by w podobnych przypadkach nie ratować mienia za wszelką cenę. - Życie i zdrowie są ważniejsze - mówią i tłumaczą, że trzeba jak najszybciej wezwać policję i podać zapamiętane szczegóły: rysopis, ubranie, kierunek ucieczki.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo