Ostrów: Regionalna Izba Obrachunkowa oddala zarzuty dla...

  Ostrów: Regionalna Izba Obrachunkowa oddala zarzuty dla miasta

  Marek Weiss

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Władze Ostrowa nie naruszyły prawa wydając pieniądze na utrzymanie boiska piłkarskiego - tak orzekła Regionalna Izba Obrachunkowa w Poznaniu po zbadaniu sprawy na wniosek stowarzyszenia "Młodzi dla Miasta".
  Przypomnijmy, że organizacja ta zarzuciła prezydentowi naruszenie zasady oszczędnego wydatkowania środków publicznych. Chodziło o to, że miasto wydaje pieniądze na coś, za co powinien płacić ktoś inny. A konkretnie na koszenie i pielęgnację trawy na płycie boiska. Według stowarzyszenia w dokumentach urzędowych obowiązek ponoszenia kosztów utrzymania boiska nałożono na klub sportowy Stal.

  Sprawa najpierw trafiła na forum sesji Rady Miejskiej, ale tam "Młodzi" poczuli się rozczarowani faktem, że nikt z władz nie udzielił konkretnej odpowiedzi na ich pytania i wątpliwości. Dlatego postanowili zwrócić się do Regionalnej Izby Obrachunkowej z prośbą o wyjaśnienie sprawy utrzymania stadionu przy ulicy Kusocińskiego.

  Izba stanęła na stanowisku, że jeżeli w umowie nie znalazł się zakaz dokonywania nakładów przez właściciela, to nie można miastu postawić zarzutu naruszenia prawa.

  - Obowiązująca obecnie usta-wa o sporcie wyznaczyła jednostkom samorządu terytorialnego jako zadanie własne tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi sportu. Umożliwia też przyznawanie dotacji celowej z budżetu klubowi sportowemu niedziałającemu w celu osiągnięcia zysku. Przepisy te również mogą uzasadniać dokonywanie przez miasto Ostrów wydatków na utrzymanie boiska piłkarskiego - czytamy w odpowiedzi nadesłanej przez RIO.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo