Konin: Dyrektor podał się do dymisji. W ramach protestu...

  Konin: Dyrektor podał się do dymisji. W ramach protestu...

  Radosław Grzelak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Krystian Karbowy, dyrektor do spraw medycznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie zrezygnował z funkcji. Jest to forma protestu wobec działań urzędników Urzędu Marszałkowskiego.
  Koniński szpital jest w złej kondycji finansowej, Narodowy Fundusz Zdrowia nie chce płacić za nadwykonania. Jednak protest dyrektora Krystiana Karbowe wzbudził schemat organizacyjny placówki. Obecnie szpital funkcjonuje w dwóch budynkach, w starej i nowej części miasta. W obu budynkach są oddziały wewnętrzne. Według planu przygotowanego przez Departament Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego, oddziały wewnętrzne mają być połączone i pracować w starym budynku.

  - Oddział wewnętrzny jest najbardziej potrzebnym, powinien zostać przy ulicy Szpitalnej kosztem oddziału okulistyki. Wewnętrzny jest swoistym buforem bezpieczeństwa dla innych oddziałów - mówi Krystian Karbowy.

  Urząd Marszałkowski nie chce się zgodzić na pozostawienie okulistyki w starym budynku i zachowanie dwóch oddziałów wewnętrznych. - Organ założycielski zupełnie nie uwzględnia sytuacji szpitala w relacji z Narodowym Funduszem Zdrowia. Narzucona przez właściciela organizacja oddziałów szpitala prowadzi w moim przekonaniu do sytuacji gdy będziemy leczyć mniej pacjentów, mniej bezpiecznie, drożej i w mniejszym zakresie niż wymaga tego interes regionu - twierdzi Krystian Karbowy.

  Zaskoczony decyzją dyrektora jest poseł Tomasz Nowak, przewodniczący Rady Społecznej Szpitala. - Nie ma żadnych zagrożeń dla placówki - uważa Tomasz Nowak.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dosyc sie obłowił

  Jerzy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 25

  obłowił sie i teraz udaje głupa i poddaje sie do dymisji,niech idzie nikt za nim nie bedzie płakał.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo