Poznań: Bloki na Grunwaldzie zbadają sejsmografem

  Poznań: Bloki na Grunwaldzie zbadają sejsmografem

  ROI

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dwa bloki na poznańskim Grunwaldzie, które zatrzęsły się w czasie meczów Kolejorza z FC Salzubrg i Zagłębiem Lubin, zostaną w czwartek zbadane sejsmografem.
  Choć Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zobowiązał do przeprowadzenia badania POSiR, ten od decyzji się odwołał. Aby dłużej nie zwlekać, kosztujące około 1,5 tysiąca złotych pomiary, zostaną przeprowadzone na koszt PINB.

  - Nie chcemy czekać, dlatego sami postanowiliśmy przeprowadzić badania, których rezultat ostatecznie wykaże co jest źródłem drgań - podkreśla Paweł Łukaszewski z PINB. - W zależności od wyników, podmiot odpowiedzialny za wstrząsy zostanie zobowiązany do sporządzenia szczegółowej ekspertyzy.

  Sejsmografy zostaną ustawione na ostatnich kondygnacjach budynków przy ulicy Olszynka 1 i Wolskiej 1/3. Urządzenia zostaną włączone nie tylko w czasie starcia Lecha z Manchesterem City, ale już kilka godzin przed rozpoczęciem meczu. Choć badanie ma wykazać, czy to stadion jest odpowiedzialny za drgania, to jego wyniki pozwolą także stwierdzić, czy wstrząsy są groźne dla budynków.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo