Puszczykowo: Wandale zdemolowali miasteczko

  Puszczykowo: Wandale zdemolowali miasteczko

  Katarzyna Kamińska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Moi przeciwnicy polityczni chcą udowodnić mi nieudolność i nieradzenie sobie z zapewnieniem bezpieczeństwa w mieście - Małgorzata Ornoch-Tabędzka rozkłada ręce pokazując na powywracane pojemniki na piasek i zdewastowaną tablicę ogłoszeń pod Urzędem Miasta w Puszczykowie.
  W ten sposób burmistrz miasta komentuje zniszczenia, jakich w nocy z niedzieli na poniedziałek w całym miasteczku dokonali nieznani dotąd sprawcy. - Powiem szczerze: gdy przyjechałem w poniedziałek rano do Puszczykowa w pierwszej chwili przecierałem oczy ze zdumienia - opowiada Dariusz Borowski, komendant miejscowej Straży Miejskiej. - Zobaczyłem sodomę i gomorę. Przy ulicy Poznańskiej ławki były powkopywane w ziemię, znaki drogowe powykręcane, worki na liście rozwłóczone po całej ulicy. I to w dzień, w który do Puszczykowa zjeżdżali ludzie na groby swoich bliskich!

  Wandalom było mało - na terenie Centrum Animacji Sportu zniszczyli skrzynki energetyczne, spalili plastikowy pojemnik na liście, przy budynku Straży Miejskiej zdewastowali lampy, a na drzwiach zawiesili łańcuch zamykany na kłódkę.

  Małgorzata Ornoch-Tabędzka sprawę zgłosiła błyskawicznie na policję. Tym bardziej że ona sama również padła ofiarą niszczycieli. - Całe szczęście, że w poniedziałek rano wstałam później niż mój sąsiad - opowiada. - Nigdy nie zwróciłabym bowiem uwagi na to, co zauważył on, czyli że we wszystkich czterech kołach mojego samochodu zostały odkręcone śruby. Wsiadłabym nieświadoma niczego do auta i nawet nie chcę myśleć, co mogło się stać.

  Samochód burmistrz Puszczykowa stał na posesji prywatnej, wśród innych aut. Pozostałe nie zostały uszkodzone. - Materiały w tej sprawie przekazaliśmy do prokuratury - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. - Trudno na tym etapie powiedzieć, jakie zamiary miał sprawca. Z naszych informacji wynika jednak, że tej nocy przez Puszczykowo przemieszczała się grupa młodzieży w - nazwijmy to - hallowenowym nastroju.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo