Poznan: Zawady jeszcze kilka dni bez tramwajów

  Poznan: Zawady jeszcze kilka dni bez tramwajów

  KAEF

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Tramwaje linii numer 1 i 7 nie wrócą dzisiaj jeszcze na pętlę Zawady. Przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego postanowili jeszcze o kilka dni przesunąć termin. Dlaczego? Chcą mieć pewność, że pasażerowie będą mogli bezpiecznie korzystać z przystanku.
  "Jedynka" nadal będzie kursować do Miłostowa, a "siódemka" na osiedle Lecha. Na swoje stałe trasy wrócą najwcześniej za kilka dni. W tym czasie usunięte zostaną usterki techniczne na wyremontowanej pętli.

  - Największym problemem jest brak oświetlenia - tłumaczy Rafał Kupś, zastępca szefa ZTM. - Wcześnie robi się teraz ciemno, a ponieważ dojście do przystanku nie jest jeszcze skończone, mogłoby być to niebezpieczne dla naszych pasażerów.
  Problem jest także z sygnalizacją świetlną na pętli. Stąd decyzja, by jeszcze na 3-4 dni nie uruchamiać pętli dla tramwajów.

  "Jedynka" i "siódemka" kursują zmienionymi trasami od marca. Przy okazji remontu ulicy Zawady, ZTM postanowił zająć się pętlą tramwajową - praktycznie została zbudowana od nowa, z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Pętla będzie używana co najmniej do czasu wydłużenia trasy do dworca kolejowego Poznań Wschód.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo