Poznań: Złodzieje mogą czaić się na parkingach

  Poznań: Złodzieje mogą czaić się na parkingach

  SAGA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wszystkich Świętych to dzień zadumy, który może być wykorzystywany przez bezwzględnych przestępców. Dlatego policja przypomina, żeby nie narażać się na niepotrzebne ryzyko.
  - Wśród odwiedzających groby mogą pojawić się kieszonkowcy - ostrzega Małgorzata Trzybińska z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. - Tacy złodzieje atakują wszędzie tam, gdzie jest tłok. Radzimy więc uważać, zwłaszcza w bramach nekropolii oraz w środkach komunikacji miejskiej, podczas wsiadania i wysiadania z autobusów i tramwajów. Odradzamy noszenie portfeli w kieszeniach kurtek i płaszczy, bardzo pilnować należy torebek.

  W zeszłym roku na cmentarzach popełniono 31 kradzieży. We wrześniu i listopadzie w tramwajach odnotowano niemal po 50 takich przestępstw, w autobusach - po prawie 10. Jednak 1 listopada trzeba uważać nie tylko na kieszonkowców, ale i włamywaczy.

  Złodzieje mogą pojawiać się przy nekropoliach w miejscach, gdzie parkowane są pojazdy. Dlatego policja radzi, by nie zostawiać w autach cennych rzeczy - odzież, torby, telefony komórkowe czy laptopy należy przełożyć do bagażnika. Mogłyby one skusić włamywacza. Przed wyjazdem na cmentarz należy też zabezpieczyć mieszkanie.

  W pobliżu cmentarzy ruchem kierować będą policjanci lub żandarmi. Tego dnia nie wolno jechać "na pamięć", trzeba zwracać uwagę na oznakowanie i sygnały dawane przez mundu- rowych. Przypominamy, że nie można jechać, gdy kierujący ruchem stoi tyłem lub przodem do kierowcy, ruszyć należy, gdy obróci się bokiem.

  - Ci, którzy złamią przepisy, nie mogą liczyć na wyrozumiałość - dodają mundurowi.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo