Poznań: W poniedziałek zakupy w sklepikach osiedlowych i na...

  Poznań: W poniedziałek zakupy w sklepikach osiedlowych i na stacjach benzynowych

  KAEF

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  1 listopada nieczynne będą markety, galerie handlowe i większe sklepy. Dlatego o zakupach na przedłużony weekend warto pomyśleć wcześniej.
  Dzień Wszystkich Świętych to jeden z dwunastu dni w roku objęty zakazem handlu. Zgodnie z prawem, otwarte mogą być tylko te sklepy, w których będzie pracował właściciel lub członkowie jego rodzinny. Zakupy zrobimy tego dnia w małych, osiedlowych sklepikach czy na przykład w sieci sklepów "Żabka". Warto jednak pamiętać, że i one mogą być czynne krócej, niż zazwyczaj (wszystko zależy od właścicieli).

  Zakaz nie dotyczy między innymi stacji benzynowych, kwiaciarni czy cukierni. W poniedziałek będziemy też mogli wybrać się do kina, na spacer do nowego zoo nad poznańską Maltą. Otarta dla zwiedzających będzie również Palmiarnia Poznańska.

  Całodobowe dyżury będzie pierwszego listopada pełniło sześć aptek: przy ulicy 23 Lutego 18, ulicy Gwarnej 5/4, ulicy Strzeleckiej 2/6, ulicy Piątkowskiej 87A, ulicy Głogowskiej 118/124 oraz na osiedlu Przyjaźni (pawilon 141). W ciągu dnia czynne będą także inne placówki w Poznaniu.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo