Ostrów: Sprawcy śmiertelnego wypadku grozi 12 lat więzienia

  Ostrów: Sprawcy śmiertelnego wypadku grozi 12 lat więzienia

  AND

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Do dwunastu lat więzienia grozi 25-latkowi, który spowodował tragiczny wypadek drogowy w Borowcu w powiecie ostrowskim. W czerwcu mężczyzna jechał po pijanemu i pod wpływem środka odurzającego. Na prostej drodze zjechał nagle prowadzonym przez siebie renault clio na pobocze i potrącił bawiącego się przed domem 14-letniego chłopca.
  Dziecko ze złamaniami kości czaszki i twarzy oraz urazem mózgu trafiło do ostrowskiego szpitala, a następnie zostało przetransportowane do kliniki w Poznaniu. Mimo wysiłków lekarzy, 14-latek zmarł.

  Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. zakończyła w tej sprawie śledztwo i skierowała do sądu akt oskarżenia.

  - Z dokonanych ustaleń wynika, że oskarżony w czasie powyższego wypadku jechał ze swoimi znajomymi do pobliskiej miejscowości.
  Do potrącenia doszło po przejechaniu przez oskarżonego około 200 metrów. Pokrzywdzony znajdował się wówczas, siedząc na deskorolce, we wjeździe na teren posesji. Dwoje innych dzieci przebywających obok niego, widząc zjeżdżający w ich kierunku samochód zdołało odskoczyć, unikając potrącenia - wyjaśnia Janusz Walczak, zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wlkp.

  Przeprowadzone badanie wykazało, ze 25-letni kierowca miał 1,6 promila alkoholu we krwi. Ustalono jednocześnie, że był również pod wpływem środka odurzającego. Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wlkp. skierował do ostrowskiego sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Choć mężczyźnie grozi surowa kara, a on sam był już wcześniej karany za jazdę samochodem po pijanemu, sąd zastosował wobec niego jedynie dozór policji. Prokurator złożył na tę decyzję zażalenie do Sądu Okręgowego w Kaliszu, który postanowieniem z 27 lipca zastosował tymczasowe aresztowanie. Niebawem ruszy proces 25-latka.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo