Piła: Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje hangary na...

  Piła: Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje hangary na lotnisku

  Michał Nicpoń

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  AMW szuka właścicieli dla siedmiu działek z hangarami

  AMW szuka właścicieli dla siedmiu działek z hangarami ©Michał Nicpoń

  Chcesz stać się właścicielem własnego hangaru na pilskim lotnisku? Nic prostszego, Agencja Mienia Wojskowego zdecydowała się na sprzedaż siedmiu dużych działek przy ul. Koszalińskiej, na których znajdują się hangary.
  AMW szuka właścicieli dla siedmiu działek z hangarami

  AMW szuka właścicieli dla siedmiu działek z hangarami ©Michał Nicpoń

  Czy na ich kupno znajdą się chętni? Cóż, tego dowiemy się w drugim tygodniu grudnia - właśnie na ten dzień planowany jest przetarg. Trzeba jednak przyznać, że tereny okołolotniskowe powoli zaczynają żyć. Od czasu, gdy w hangarach "parkowały" myśliwce, minęło już kilkanaście lat, teren długo świecił pustkami. Dziś jednak znajdują się chętni na prowadzenie przy lotnisku biznesu, m.in. małej stadniny koni.

  Agencja hangary sprzedaje, tymczasem na przekazanie kolejnych 170 hektarów terenów okołolotniskowych nadal czeka powiat pilski. Pod koniec ubiegłego roku powiat stał się już co prawda właścicielem 186 hektarów gruntów na terenie lotniska, ale starosta plany ma znacznie większe. Dlatego stara się o kolejne grunty.

  - Tereny, o które się staramy, są wyłączone ze sprzedaży, "zarezerwowane" dla nas - przekonuje starosta Tomasz Bugajski. - Decyzja o przekazaniu powiatowi terenu jeszcze nie zapadła, ale wiem, że niewiele juz czasu na to potrzeba. Skomplikowane są procedury, bo do porozumienia w niej muszą bowiem dojść trzy ministerstwa: obrony narodowej, infrastruktury i Skarbu Państwa - wyjaśnia.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo