Poznań: Walka o Eskulap, czyli gdzie kucharek sześć...

  Poznań: Walka o Eskulap, czyli gdzie kucharek sześć...

  Agnieszka Gonczar Jacek Sobczyński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Od dwóch tygodni brama wejściowa klubu Eskulap jest zamknięta. Po ogłoszeniu upadłości zarządzającej klubem spółki MCA Restaurants do lokalu wkroczył syndyk. Dziś o to, co stanie się z Eskulapem pytają wszyscy. Najgłośniej - sami widzowie, zwłaszcza ci, którzy kupili już bilety na listopadowe imprezy do Eskulapa.
  - Koncerty Soulfly, Happysad i Comy zostały przeniesione do Sali Wielkiej CK Zamek. Muchy zagrają, bez dodatkowego didżejskiego setu Matta Didemusa, w klubie Pod Minogą, natomiast skandynawski muzyk Olafur Arnalds w Scenie na Piętrze - wylicza Łukasz Minta, szef agencji koncertowej Go-Ahead.
  Tyle że Go-Ahead planowało zorganizować w listopadzie w klubie Eskulap jeszcze sześć koncertów, m.in. Acid Drinkers, Strachów Na Lachy oraz Moniki Brodki.

  - Wszystkie te występy stoją na razie pod znakiem zapytania - przyznaje Minta.
  Są jednak tacy, którzy wierzą w szybkie otwarcie Eskulapa. Według Agaty Kołacz, rzeczniczki festiwalu No Women No Art, wszystkie festiwalowe imprezy zaplanowane w klubie przy Przybyszewskiego mają odbyć się planowo. Na stronie internetowej Eskulapa wciąż wisi też informacja o koncercie drum'n'bassowego didżeja Fresha.

  Nie wiadomo za to, kto na dłużej przejmie Eskulap. Obecnie wciąż przebywa tam syndyk.
  - Wciąż prowadzimy rozmowy z Uniwersytetem Medycznym odnośnie przejęcia klubu. Myślę, że ostateczne decyzje zapadną na początku listopada. Zgodnie z zapowiedziami, syndyk wyjdzie z klubu pod koniec października. Potem Eskulap zostanie przejęty przez Uniwersytet - wyjaśnia Łukasz Grenda, syndyk masy upadłościowej spółki MCA Restaurants.

  - Nie znamy dokładnej daty wyjścia syndyka, natomiast w międzyczasie zainteresowane przejęciem klubu firmy wycofały się z oferty po informacjach prasowych na temat stanu zadłużenia klubu Eskulap - mówi prof. Marek Ruchała, rzecznik Uniwersytetu Medycznego.

  Chęć na przejęcie klubu wyraża za to firma Go-Ahead. Chce jednak zarządzać nim dłużej, niż tylko przez dwa najbliższe miesiące.
  - Wiemy, że od początku przyszłego roku sprawa będzie otwarta. Go-Ahead jest zainteresowane przejęciem Eskulapa, w najbliższym czasie planujemy spotkać się z Uniwersytetem Medycznym i porozmawiać na temat warunków - mówi Łukasz Minta.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo