Poznań: Grobelny nokautuje konkurentów w pierwszym sondażu

  Poznań: Grobelny nokautuje konkurentów w pierwszym sondażu

  Karolina Koziolek

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ryszard Grobelny wygra najbliższe wybory samorządowe na prezydenta Poznania. Jedyną niewiadomą pozostaje, czy stanie się to w pierwszej, czy drugiej turze - tak w skrócie można opisać wyniki sondażu wyborczego przeprowadzonego przez instytut badania opinii Gfk Polonia dla stacji TVN. Ryszard Grobelny uzyskał w nim aż 51 procent poparcia.
  - Oczywiście śledzimy sondaże, bardzo cieszy nas poparcie, jakie uzyskał prezydent. Nie chcemy jednak popaść w samozachwyt czy spocząć na laurach. Chcemy dalej ciężko pracować - mówi rzecznik wyborczy Ryszarda Grobelnego, Bartosz Grochal.

  Jak ten zaskakująco dobry wynik obecnego prezydenta oceniają eksperci? - Grobelny jest bezkonkurencyjny akurat w tym gronie. Czy jest bezkonkurencyjny w ogóle, tego nie wiem - komentuje wyniki sondażu politolog, prof. Andrzej Stelmach z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. - Nie jestem także pewny tego, czy nie przyjdzie mu zmierzyć się z kimś w drugiej turze - dodaje Stelmach.

  Na drugim miejscu, z ponad dwukrotnie gorszym wynikiem, znalazł się Grzegorz Ganowicz (PO). Ganowicz uzyskał 20 proc. poparcia. - To sondaż, który pokazuje sytuację jeszcze przed rozpoczęciem kampanii. Mam nadzieję, że w kolejnych mój wynik będzie dużo wyższy - mówi kandydat Platformy.
  Sondaż Gfk Polonia pokazuje, że choć PO cieszy się w Poznaniu bardzo wysokim poparciem, nie przekłada się ono na razie na poparcie dla Ganowicza. - To wybory, w których głosujemy na konkretną osobę. Dopiero na drugim miejscu liczy się poparcie partii - tłumaczy prof. Andrzej Stelmach.

  Trzeci w wyścigu o prezydenturę jest, według sondażu, Jacek Bachalski (SLD, SD). Uzyskał on 8 proc. poparcia.

  - To bardzo dobry wynik - cieszy się Bachalski. - Świadczy o bardzo dynamicznym wzroście poparcia mojej kandydatury. Startowałem przecież z wynikiem dużo niższym, było to 2 proc. W tej chwili niewiele mnie dzieli od Grzegorza Ganowicza, który przecież jest dobrze znany poznaniakom.
  Od wielu lat jest przecież obecny w polityce i w mediach, w przeciwieństwie do mnie - dodaje.
  Kolejne miejsca zajęli: Tadeusz Dziuba, kandydat PiS, z wynikiem 7 proc. oraz kandydat Stowarzyszenia My-Poznaniacy Jacek Jaśkowiak, który uzyskał w sondażu 3 proc. poparcia.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dariusz Jacek Bachalski!!!

  Ania (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Bachalski ma bardzo duże szanse na wejście do II tury.Ganowicz jak widać nie ma wielkiej przewagi nad rywalem więc Kandydat SLD i Stronnictwa Demokratycznego ma realne szanse na znakomity wynik

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo