Poznań: Nadzorca sądowy pojawił się w ZNTK

  Poznań: Nadzorca sądowy pojawił się w ZNTK

  Mateusz Pilarczyk

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Działacze wielkopolskiej Solidarności odpowiedzieli w czwartek na zarzuty stawiane im przez władze poznańskich Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego. - Zastanawiam się, czy nie pozwiemy zarządu spółki na drodze cywilnej, to, co jest napisane w oświadczeniu, jest kłamstwem - stwierdził Jarosław Lange, przewodniczący regionalnej Solidarności.
  O co chodzi? Przypomnijmy, że kilka dni temu zarząd fabryki przy ul. Roboczej zarzucił Solidarności, że ta działa na szkodę ZNTK Poznań.

  Na czwartkowej konferencji mecenas Dariusz Szymczak, reprezentujący grupę pracowników spółki, poinformował też, że sąd wyznaczył nadzorcę sądowego dla ZNTK. Jest to efektem złożonych przez pracowników wniosków o ogłoszenie upadłości przedsiębiorstwa.

  Działacze związkowi odnieśli się również do naszej czwartkowej publikacji. Na łamach "Głosu Wielkopolskiego" ujawniliśmy, że sąd nakazał sprzedać majątek poznańskiej fabryki.

  - To jest bardzo dobra wiadomość. Sądy muszą z urzędu uwzględniać fakty powszechnie wiadome, czyli również takie, które publikowane są w mediach. Sąd upadłościowy musi więc uwzględnić, że spółka ma zobowiązania nie tylko wobec pracowników, ale i Skarbu Państwa - tłumaczy mecenas Dariusz Szymczak, który zrelacjonował również to, co działo się podczas środowej rozprawy przed Sądem Pracy.

  - Sędzia zastąpił mnie w tej sprawie. Przez 15 minut pytał pełnomocnika oraz prezesa ZNTK, jak można na wszystkie wnioski pracownicze odpowiedzieć w ten sam sposób, czyli prośbą o oddalenie pozwu - opowiada mecenas Szymczak.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nareszcie

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 15

  Ktoś się łobuzom do brał do d...Ale kiedy zapłacą ludziom ?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo