Akcja "znicz": Ruch przy poznańskich cmentarzach

  Akcja "znicz": Ruch przy poznańskich cmentarzach

  KAEF

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Z dnia na dzień większy jest ruch przy cmentarzach . A to dopiero wstęp do tego, co czeka nas w najbliższy weekend. Dlatego już jutro drogowcy rozpoczną tegoroczną akcję "znicz".
  Dla osób odwiedzających nekropolię na Miłostowie zostaną wyznaczone dodatkowe miejsca parkingowe (na ulicy Warszawskiej). Dlatego obowiązywać tu będzie ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę i zakaz poruszania się dla ciężarówek. Z kolei w rejonie cmentarza junikowskiego drogowcy będą przygotowani na wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicach Owczej i Cmentarnej. W każdej chwili będzie też można wyłączyć sygnalizację świetlną na Grunwaldzkiej.


  - Wszystko zależy od natężenia ruchu - mówi Jerzy Nawrocki, miejski inżynier ruchu. Dodatkowe miejsca, by zostawić auto, kierowcy znajdą też przy cmentarzu na Górczynie (na ulicy Arciszewskiego).

  Zdecydowanie więcej zmian czeka nas od soboty. Częściej będą jeździły tramwaje kursujące do cmentarzy (te, które zazwyczaj wcześniej kończą trasę, będą jeździły dalej, aż do bram nekropolii). Zmiany organizacji ruchu wprowadzane będą nie tylko przy największych, ale i parafialnych cmentarzach.
  Sobota, niedziela i świąteczny poniedziałek będą dla kierowców trudnie, dlatego warto postawić na MPK. Dla pasażerów uruchomione zostaną dodatkowe linie tramwajowe (22 - jeżdżąca z Piątkowa na Miłostowo oraz 24 - którą dojedziemy z Miłostowa na Junikowo). Na liniach pojawi się też więcej autobusów.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo