Inna znana Polka zbuduje SPA w Polanicy

  Inna znana Polka zbuduje SPA w Polanicy

  Natalia Wellmann

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Grażyna Kulczyk podczas Gali ART & Fashion w Poznaniu

  Grażyna Kulczyk podczas Gali ART & Fashion w Poznaniu

  Grażyna Kulczyk rezygnuje z inwestycji w Polanicy-Zdroju. Najbogatsza Polka miała wybudować w kurorcie luksusowy hotel SPA. W tym celu kilka lat temu kupiła od miasta 4-hektarową działkę, położoną blisko parku Zdrojowego. W jej imieniu grunty kupiła poznańska firma Trablex. Zapłaciła za nie wówczas około czterech mln zł.
  Grażyna Kulczyk podczas Gali ART & Fashion w Poznaniu

  Grażyna Kulczyk podczas Gali ART & Fashion w Poznaniu


  - Nie wiem, co się stało, ale pani Kulczyk zmieniła swoje biznesowe plany - mówi Jerzy Terlecki, burmistrz Polanicy-Zdroju. I zapewnia, że nie ma zmartwień z tego powodu. Już wiadomo, że atrakcyjną działkę kupuje Irena Eris, znana na całym świecie producentka kosmetyków, właścicielka luksusowych hoteli SPA w Krynicy-Zdroju i na Wzgórzach Dylewskich na Mazurach.

  - Jesteśmy w trakcie finalizowania transakcji z firmą reprezentującą panią Kulczyk - potwierdza Tomasz Pieniążek, prezes Zarządu Hotele SPA Dr Irena Eris. Jak dodaje, firma od kilku lat szukała w Kotlinie Kłodzkiej atrakcyjnych gruntów pod budowę luksusowego hotelu.

  - Polanica wpadła nam w oko już na samym początku, ale wówczas nie znaleźliśmy dla siebie odpowiedniej oferty - mówi.

  Dziś już wiadomo, że kupowana od Grażyny Kulczyk działka idealnie wpisuje się w charakter inwestycji prowadzonych przez Irenę Eris.

  Jak twierdzi Tomasz Pieniążek, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do sprzedaży działki dojdzie na początku przyszłego roku. Budowa hotelu potrwa kilka lat. Bardzo wstępne prognozy zakładają, że luksusowa farma piękności może być gotowa w 2014 roku. - Ta inwestycja będzie idealnym uzupełnieniem oferty naszego miasta - mówi burmistrz Terlecki. Polanica-Zdrój słynie bowiem z leczniczych wód, sanatoriów, ale też chirurgii plastycznej na światowym poziomie.

  Ziemia Kłodzka od kilku lat przyciąga swoim urokiem wiele znanych osób. Letni dom w Kudowie-Zdroju ma np. aktor Paweł Królikowski, w okolicach Wambierzyc, w gminie Radków, kilka lat temu grunty kupiła aktorka Dorota Stalińska. Z Konradowem związani są Sławomir Pietras i reżyser Jan Jakub Kolski, który kupił tam ziemię, a we wsi powstały sceny do kilku jego filmów, m.in. "Afonia i pszczoły" czy "Magneto". W gminie Lądek zamieszkali natomiast znana modelka Agnieszka Maciąg i fotograf Robert Wolański. Kupili stare gospodarstwo we wsi Orłowiec.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  doszła do właściwego wniosku

  Jerzy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 21

  przeliczyła koszty i zyski i doszła do wniosku ze bardzo kiepski interes i dlatego sie wycofała.Ja jej sie nie dziwię,takie są prawa kapitalizmu.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  CZY TO ABY JESZCZE CZŁOWIEK

  m (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 20

  To jakieś dziwactwo!
  Ciekawe jak na żywo?
  Czy mówi? Może posługuje się piskiem czy innymi dzwiekami?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo