Kalisz: Obiecywał dostatnie życie i namówił do wyłudzenia...

  Kalisz: Obiecywał dostatnie życie i namówił do wyłudzenia kredytu

  AND

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Do tymczasowego aresztu trafił 56-letni mieszkaniec podkaliskiej gminy Opatówek. Mężczyzna jest podejrzany o wyłudzenia kredytów. Działał on wspólnie z 38-letnim mieszkańcem województwa kujawsko-pomorskiego.
  Sprawa wyszła na jaw po tym, jak do kaliskiej komendy zgłosiła się 62-letnia kaliszanka. Opowiedziała ona policjantom, że poznała 56-latka, który obiecywał jej dostatnie życie.

  - Gdy zdobył już jej zaufanie poprosił, aby wzięła dla niego pożyczkę, ponieważ firma, jaką prowadzi za granicą ma problemy. Mężczyzna wystawił kobiecie zaświadczenie o zatrudnieniu. Na tej podstawie udało im się wyłudzić 15 tysięcy złotych z jednego z kaliskich banków - mówi asp. Sebastian Taranek, rzecznik KMP w Kaliszu.

  Kiedy pieniądze trafiły na konto 56-latka, mężczyzna zniknął. Urwał się z nim również wszelki kontakt. Niedawno został zatrzymany. Jak ustalono, razem ze swoim kompanem, próbował wyłudzić kredyt w jednym z ostrowskich banków. Nie jest wykluczone, że obaj mają na swoim koncie więcej podobnych przestępstw. Policja szacuje, że suma wyłudzonych kredytów może sięgać nawet 450 tysięcy złotych.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo