Poznań: Kampania z okulistyką dziecięcą w tle

  Poznań: Kampania z okulistyką dziecięcą w tle

  Mateusz Pilarczyk

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Poznań i wielkopolska od 2006 roku mają problemy z całodobowym dyżurem okulistycznym dla dzieci. Problem rozwiązano w lipcu tego roku. Czwarty z kolei konkurs wygrało niepubliczne Centrum Medyczne Św. Jerzego. Prezes placówki zapowiada jednak, że środki proponowane przez NFZ nie wystarczają na pokrycie kosztów prowadzenia oddziału i przy okazji zapowiada start w najbliższych wyborach samorządowych.
  - Wbrew temu, co mówiono oddział tego typu jest potrzebny. Dziennie na dyżur trafia około dziesięciu pacjentów, z czego dwóch, trzech wymaga poważnych zabiegów i interwencji chirurgicznych, a więc nie możemy bagatelizować tego problemu - tłumaczy Grzegorz Bigaj, prezes Centrum Medycznego św. Jerzego, a zarazem kandydat z listy SLD na radnego sejmiku województwa.

  W tym roku pieniędzy nie zabrakło, bo fundusze z całorocznego kontraktu NFZ były wykorzystywane dopiero od sierpnia. W 2011 będzie inaczej.

  - Limit, który przyznano na utrzymanie izby przyjęć wynosi 40 tys., a same wynagrodzenia dla kadry medycznej, której wymaga NFZ przekraczają 90 tys. W dłuższej perspektywie nam się to nie opłaca - tłumaczy prezes Bigaj, który chce w sejmiku zająć się tematyką służby zdrowia. - Proponuję pozytywistyczny program opierania się na tym co już mamy tak, aby wykorzystać lepiej istniejąca infrastrukturę - dodaje kandydat. Jako przykład podaje wymogi NFZ, które zakładają konieczność posiadania w przychodni okulistycznej rentgena i laparoskopu, które są nieprzydatne w praktyce okulistycznej.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo