Poznań: Emerytowany policjant miał na koncie ponad milion...

  Poznań: Emerytowany policjant miał na koncie ponad milion złotych

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Prokuratura sprawdza, w jaki sposób Władysław K. zgromadził na koncie tak pokaźny majątek. Nieoficjalnie mówi się, że emerytowany policjant, były już dyrektor Zespołu Hoteli, Kasyn i Bufetów "Olimpia", podejrzewany o przyjęcie łapówki, mógł mieć ponad milion złotych.
  - Mamy dowody na jedną łapówkę, ale spora kwota, jaka widnieje na koncie, powoduje, że rodzą się przypuszczenia, że nie była ona jedyna - komentują śledczy. Dlatego sprawdzają kto, kiedy, za co wpłacał pieniądze.

  Sprawa wyszła na jaw w czerwcu. Zdaniem śledczych wykorzystywał swą pozycję i przyjmował łapówki od kobiety, która dzierżawiła pomieszczenia w zarządzanych przez niego obiektach i prowadziła tam działalność gastronomiczną. Prokuratura twierdzi, że od kwietnia do czer-wca przyjął co najmniej 11 tys. zł łapówki.

  - Władysław K. pod rygorem rozwiązania umowy dzierżawy, żądał pieniędzy, na przykład 3 złotych, od każdego sprzedanego posiłku - tłumaczy Magdalena Mazur-Prus z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. - Tę sumę Krystyna L. przekazywała raz w miesiącu, zliczając sprzedane posiłki. Kobieta, dzierżawiąca punkty gastronomiczne, poczyniła znaczne nakłady finansowe w związku z działalnością, zależało jej na dalszym prowadzeniu lokalu.

  K. został złapany na gorącym uczynku, podczas przyjmowania "raty". Przyznał się do więc tego, że wziął kopertę, ale utrzymywał, że uległ namowie. Szybko stracił pracę w Olimpii.

  A co z zespołem hoteli i kasyn? Właśnie ogłoszono przetarg na świadczenie usług gastronomicznych w Olimpii i Jowiszu w Poznaniu do połowy przyszłego roku. Gospodarstwa pomocnicze (a takim był zespół hoteli i kasyn) mają być zlikwidowane. Wszystko wskazuje na to, że Olimpia i Jowisz, dwa policyjne hotele, zostaną wchłonięte przez Centrum Usług Logistycznych.

  - Nie dotarła do nas żadna decyzja w tej sprawie - zaznacza jednak Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

  Projekt CUL został już przyjęty przez rząd. Zgonie z założeniami, centrum będzie m.in. świadczyć usługi zakwaterowania dla policjantów i pracowników policji oraz ich rodzin. Niewykorzystane miejsca będzie można wynająć na wolnym rynku.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  policjant

  kurki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 22

  i czy chodził na religie?????co ma do rzeczy ile lat miał policjant.Wazne ze okazał sie swinia i koniec.Ta Pani chyba ma stres przedmiesiaczkowy ....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pani Agnieszko !

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 26

  Pisze Pani nierzetelnie. No bo nie wiemy ile lat ma ten policjant, ile lat przepracował , ile zarobił przez lata pracy, ile zarobiła np. jego żona ? A może wygrał w kasynie jak to jeden z...rozwiń całość

  Pisze Pani nierzetelnie. No bo nie wiemy ile lat ma ten policjant, ile lat przepracował , ile zarobił przez lata pracy, ile zarobiła np. jego żona ? A może wygrał w kasynie jak to jeden z polityków ? A może na giełdzie ? A dokonała Pani bilansu finansowego tej rodziny ? Rozmawiała Pani z tym policjantem ? Jeśli tak to co powiedział ? Jeśli nie to złamała Pani podstawowy obowiązek : przed wydaniem wyroku należy wysłuchać drugiej strony. Ale poruta. Ps. J.K Bielecki zarabiał miesięcznie , jako prezes banku, ok. 500.000 zł/mc i nie pytała Pani czy mu się to należało i ile ma na koncie . To jak to się ma do dorobku życia emeryta ? Przecież to tylko dwie pensje J.K Bieleckiego ! Takie dziennikarstwo na milę czuć prawdziwym tzw. dziennikarstwem z głębokiej komuny. I żeby było jasne : nie znam tego policjanta , nie mam żadnego związku z policją. Mam się za myślącego człowieka czego nie mogę powiedzieć o Pani oraz znacznej części redakcji Głosu. Niestety. To już lot nurkowy w stronę GW , gazety paskudnej. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo