Konin: Kandydat na prezydenta sprawdzał bariery dla...

  Konin: Kandydat na prezydenta sprawdzał bariery dla niepełnosprawnych

  OBAR

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dariusz Wilczewski, kandydat na prezydenta Konina z ramienia Konińskiego Klubu Samorządowego zobaczył świat oczami niepełnosprawnych. Wspólnie z podopiecznymi Fundacji "Podaj dalej" przemierzył ulice Konina na wózku inwalidzkim.
  Jak mówi, chciał w ten sposób sprawdzić jak ciężko jest osobom niepełnosprawnym pokonać bariery architektoniczne w mieście.

  - Konin z perspektywy wózka jest nie do przyjęcia. Ciężko osobom zdrowym znać problemy niepełnosprawnych - mówi Dariusz Wilczewski. - Czuję się odcięty od Zatorza, do którego z dworca prowadzi tunel nie dostosowany dla niepełnosprawnych oraz odcięty od dóbr kultury jakie oferuje miasto - dodaje.

  Niepełnosprawni pokazali Wilczewskiemu te punkty, z którymi mają największy problem. Wśród nich znalazły się byłe Domy Towarowe Centrum oraz wiadukt Briański. Po wycieczce, radny zamierza wspólnie z niepełnosprawnymi stworzyć mapę architektonicznych barier. Chce też podczas poniedziałkowej debaty poprosić pozostałych kandydatów na prezydenta Konina o podpisanie deklaracji dotyczącej likwidacji barier i składania raportów z postępów. Otwarta debata kandydatów, na której mowa będzie przede wszystkim o niepełnosprawnych odbędzie się o godz. 15.30 w II Liceum w Koninie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo