Wronczyn: Kupili działkę, tylko nie wiadomo gdzie

  Wronczyn: Kupili działkę, tylko nie wiadomo gdzie

  Maciej Roik

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Kupili działkę we Wronczynie, ale wjeżdżając do miejscowości, mijają tablicę z napisem Wronczynek, a jak mają kłopot, muszą iść do sołtysa Bednar. Dziwne? Byłoby może nawet śmieszne, gdyby nie to, że taki galimatias może spowodować poważne kłopoty, np. związane z zapisami w księgach wieczystych. Tymczasem, zdaniem władz gminy Pobiedziska to normalna sytuacja.

  - Wraz z mężem czujemy się zaniepokojeni, chcemy wystąpić o nadanie numeru działki, ale w tej chwili nie wiemy, w jakiej miejscowości ona leży - mówią Joanna i Marcin Wojtowiczowie, którzy od dwóch lat budują dom na działce we Wronczynku (tak wynika z miejscowych tablic). - Mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni, ale ta sytuacja trochę nas martwi, bo zapis w księdze wieczystej nie zgadza się z faktycznym położeniem naszej działki.

  Okazuje się, że w księdze wieczystej widnieje nazwa Wronczyn. Mimo że ten jest oddalony o kilka kilometrów, a działka w rzeczywistości leży we Wronczynku. Na tym nie koniec, bo choć we Wronczynie jest sołtys, to Wojtowiczowie, jak mają sprawę do sołtysa, to muszą iść do tego z Bednar.

  Władze gminy twierdzą jednak, że wszystko jest w porządku.
  - Każda nieruchomość na terenie gminy zostanie przypisana do danej miejscowości, a nie obrębu ewidencyjnego - uspokaja Andrzej Patelski, z UMiG w Pobiedziskach. - Oddzielną kwestią jest zapis w księgach wieczystych. Dokumenty mogły nie zawierać bliższego określenia położenia, dlatego sąd wprowadzał zapis na podstawie nazwy obrębu ewidencyjnego.
  Czy to oznacza kłopoty? To możliwe, a informacje trzeba będzie kiedyś sprostować w księgach wieczystych.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo